eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Przedłużenie umowy w ciąży


22 dni temu, 22:47 autor: Marzenka4747

495 odsłon

Przedłużenie umowy w ciąży

Witam,

do końca listopada 2019 mam umowę na okres próbny, jestem w 16. tygodniu ciąży. Proszę o poradę, czy powinnam poczekać do drugiej umowy i wtedy poinformować pracodawcę o byciu w ciąży i iść na zwolnienie? Czy lepiej poinformować go przed podpisaniem drugiej umowy i wprost zaproponować, że jeżeli podpiszemy drugą umowę mimo, że jestem w ciąży, to swoje obowiązki przekażę drugiej osobie?

Czy na okresie próbnym, który trwa do końca listopada, muszę udać się na zwolnienie lekarskie? Czy mogę iść np. w grudniu, jeżeli umowa zostanie przedłużona tylko do dnia porodu? Boję się że pracodawca pogrąży moja druga umowę ponieważ stwierdzi, że go oszukałam nie informując o ciąży.

Czy pracodawca może w ZUS-ie podważać moje macierzyńskie itp., tzn. jakie problemy mogę mieć z poziomu pracodawcy oraz jak wygląda sytuacja z urlopem i zasiłkiem macierzyńskim?

Pytanie zaktualizowano 21 dni temu, 21:28

A czy ponosze jakąś odpowiedzialność za to że pracowałam 12 godzin dziennie ponieważ nie poinformowała pracodawcy o ciąży?

Pytanie zaktualizowano 9 dni temu, 15:26

Witam od dnia 2.12 mam umowę na rok czasu czy mogę iść już na zwolnienie lekarskie?tym bardziej że mam ciężką pracę i czuje się coraz gorzej .Czy pracodawca może anulować mi ta umowę?nk że podpisałam ja żeby iść zaraz na zwolnienie?albo czy w jakiś inny sposób może mi zaszkodzić?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 21 dni temu, 18:26 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Jeżeli w dniu zakończenia umowy będzie Pani co najmniej w 12 tygodniu ciązy, to pracodawca musi przedłyzyć umowę do porodu. Jest Pani w 16 tygodniu, więc spoko. Nie musi się Pani udawac na zwolnienie, bo ciąza to nie choroba.Co się stanie po porodzie , tego nie wiem. Ruch jest po stronie pracodawcy. Nie mniej jednak do porodu jest Pani chroniona a potemdostanie Pani zasiłek macierzyński przez 12 miesięcy.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 20 dni temu, 07:28 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Nie ma obowiązku informować o ciązy, ale nie informując szefa traci Pani pewne przywileje z tym związane.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • EWA123.12

  Dodano 2019-01-07 13:09 przez EWA123.12

  Umowa na czas określony, a ciąża. Czy jestem chroniona i jakie świadczenia dostanę?

  Witam,
  jestem w trzecim miesiącu ciąży. Umowę mam na czas określony do 18.07.2019 r. Termin porodu 5.08.2019. Jeśli powiem pracodawcy o ciąży w tym momencie, to jestem w jakiś sposób chroniona przed zwolnieniem? Jakie świadczenia będą mi przysługiwać po urodzeniu dziecka?
  Komentarz

 • brugo

  Dodano 2017-01-18 21:22 przez brugo

  Praca na czas określony a ciąża

  Dobry wieczór, mam teraz drugą umowę o pracę na czas określony od 3 października 2016 roku  do 3 kwietnia 2017 roku. Jestem aktualnie w 7. tygodniu ciąży. Pracuję przy komputerze i ze słuchawkami na uszach (praca w hałasie).                                         Moje pytania brzmią: 1) Kiedy mam p...

 • agnieszka.pienk

  Dodano 2015-04-14 11:50 przez agnieszka.pienk

  Ciąża, kończąca się umowa a zmiana właściciela

  Pracuję w firmie drugi rok na umowę o pracę. Jest to firma rodzinna (prowadzona przez żonę i męża), w której zatrudniona jestem przez szefową. Umowa kończy mi się 31 maja 2015 roku (po zakończeniu będzie to moja trzecia umowa). Obecnie jestem w 12. tygodniu ciąży. Kierownictwo o tym nie wie, poniewa...

 • kajka991

  Dodano 2014-08-16 21:05 przez kajka991

  Kiedy iść na L4 ciąży?

  Witam, od kwietnia 2013 pracuję w pewnej firmie. Od 1 czerwca tego roku jestem na okresie próbnym na umowę o pracę w tej samej firmie, który się kończy 25 sierpnia. W tym czasie mam również urlop wypoczynkowy 5 dni kończący się 26 sierpnia.
  Niedawno dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Kiedy powiedz...

 • Dżordż

  Dodano 27 dni temu, 15:22 przez Dżordż

  Ciąża, a nowa praca

  Witam, sytuacja następująca:żona znalazła nową pracę, w której została zatrudniona na podstawie umowy o pracę na czas określony tj. rok czasu - okres próbny. Niedawno okazało się, że jest w ciąży. Ile czasu żona musi przepracować żeby należał się zasiłek? Generalnie poszperałem trochę w internecie, ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania