eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Umowa na czas nieokreślony w ciąży


SPONSOR KATEGORII:

Availo

2018-09-23 19:19 autor: Karola65

475 odsłon

Umowa na czas nieokreślony w ciąży

Witam,

pracodawca wie, że jestem w ciąży, zgodnie z nowymi przepisami powinien ze mną zawrzeć umowę na czas nieokreślony od 01.12.2018. W firmie pracuję już ponad 7 lat. Mam pytanie czy wiedząc o tym, że jestem w ciąży pracodawca z mocy prawa przedłuży mi umowę tylko do czasu porodu czy MOŻE równie dobrze zawrzeć kolejną umowę na czas nieokreślony?

Dodam, że na chwilę obecną pracuję, relacje z pracodawcę mam poprawne. Co w sytuacji, gdy będę zmuszona pójść na zwolnienie, jest to już 5. miesiąc, więc w grudniu będzie początek 8.

Czy będę mogła będąc na zwolnieniu podpisać umowę na czas nieokreślony bądź tą przedłużającą umowę do czasu porodu? Nigdy nie wiadomo co będzie dalej.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2018-09-24 09:17 autor odpowiedzi: Adam Sroga - Radca prawny

  Jeśli pracodawca będzie chciał podpisać z Panią kolejną umowę, to będzie to musiała być umowa na czas nieokreślony (o ile faktycznie są spełnione warunki). Czym innym jest przedłużenie umowy do dnia porodu. Następuje to z mocy prawa, nie ma konieczności podpisywania umowy. Także co do zasady umowa ulegnie przedłużeniu tylko do dnia porodu, ale nie przeszkód, by pracodawca w tym czasie podpisał z Panią nową umowę - na czas nieokreślony. Może ją Pani podpisać także będąc na zwolnieniu chorobowym.

  adam-sroga@wp.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Qwerty83

  Dodano 2018-07-13 22:09 przez Qwerty83

  Ciąża a przedłużenie umowy o pracę

  Witam,jestem na zwolnieniu lekarskim ponieważ jestem w ciąży, a kończy mi się umowa w czasie zwolnienia i mam pytanie czy jest taka możliwość żeby pracodawca przedłużył mi umowę na takim chorobowym nie tylko do dnia porodu? Dodam, że teraz miałam dostać umowę na stałe.

 • Ewelina85

  Dodano 2018-06-19 09:41 przez Ewelina85

  Czy podczas zwolnienia lekarskiego z powodu ciąży dyrektor może zmienić umowę?

  Jestem nauczycielem mianowanym zatrudnionym w szkole podstawowej na czas nieokreślony na stanowisku nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej. Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim z powodu ciąży.W związku z małą ilością nowo powstających klas dyrektor szkoły chce mi stworzyć  aneks do umowy i przeni...

 • blaa

  Dodano 2018-06-11 22:53 przez blaa

  Ciąża a umowa na czas nieokreślony

  Witam,chciałabym się dowiedzieć, jak wygląda sytuacja jeżeli jestem w drugim miesiącu ciąży i umowę mam do końca października (jest moją trzecią umowa i wtedy też uzyskam wypracowane 33 miesiące)?Czy będąc na zwolnieniu lekarskim umowa zostanie mi przedłużona z automatu czy tylko do czasu porodu? Al...

 • karolinarf

  Dodano 2017-11-01 19:51 przez karolinarf

  Ciąża a umowa o pracę tymczasową

  Witam!Mam 20 lat, w maju skończyłam technikum. W ostatnim tygodniu czerwca zatrudniłam się w firmie poprzez agencję pracy tymczasowej. Mam umowę do końca grudnia 2017. Dowiedziałam się, że jestem w ciąży.Ze względu na warunki pracy (duży hałas, zanieczyszczone powietrze, praca fizyczna 8 godzin), ch...

 • attente

  Dodano 2019-01-02 13:49 przez attente

  Umowa na czas określony a ciąża. Czy będzie przedłużona do dnia porodu?

  Witam, byłam zatrudniona na czas określony od sierpnia 2017 do końca roku 2018. W maju 2018 zaszłam w ciążę, w czerwcu poszłam na zwolnienie lekarskie. Przed świętami Bożego Narodzenia dostałam od mojego pracodawcy świadectwo pracy, a z ZUS-u pismo z prośbą o dostarczenie świadectwa pracy i wypisane...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania