eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Umowa zlecenie a ciąża i L4


2008-01-17 10:18 autor: 22magda22

4 620 odsłon

Umowa zlecenie a ciąża i L4

Witam! mam problem.. mianowicie jestem przyjęta na umowę zlecenie od 01.01.08 do 31.03.2008 i jestem w 10 tygodniu ciąży, obecnie jestem na zwolnieniu L4 z tego tez powodu.

Pracodawca na moje życzenie opłaca mi ZUS, zastanawia mnie jednak czy moje zwolnienie będzie zapłacone czy zostanie potraktowane jako bezpłatny urlop? Czy pracodawca może mi nie przedłużyć umowy jak powiem że jestem w ciąży?

Proszę o odpowiedzi...

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2008-01-17 13:56 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Umowa zlecenie - bardzo niedobra w Pani sytuacji. Nie chroni Pani nic z kodeksu pracy. Przy zleceniu płaci się za wykonanie określonych prac zleconych. Co do przedłużenia umowy - na zleceniu może ona nie zostać przedłużona - ten przywilej jest tylko w przypadku umów wynikających z kodeksu pracy.

  Niech Pani jeszcze napisze, czy wcześniej gdzieś pracowała lub była objęta dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym?

  Oceń odpowiedź 0 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2008-01-18 09:56 autor odpowiedzi: 22magda22

  Miałam staż od 01.07.06 - 31.01.07 , od 01.01.07 do 31.06.07 miałam w tej samej firmie umowę o pracę ale 10 maja sama złożyłam wypowiedzenie.Do grudnia niepracowałam, i od 1 grudnia podjęłam pracę na umowe zlecenie.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.