eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Czy przy wykupie firmy mogą zmienić umowę z czasu nieokreślonego na określony jeśli jestem w ciąży?


2017-03-16 08:40 autor: kar.lew888

571 odsłon

Czy przy wykupie firmy mogą zmienić umowę z czasu nieokreślonego na określony jeśli jestem w ciąży?

Dzień dobry,

obecnie jestem w 5. miesiącu ciąży i mam umowę na czas nieokreślony od 6 lat. Firma w której pracuję, została wykupiona przez inną i zmieniają wszystkim umowy, poprzez zmianę z czasu nieokreślonego na rok.

Czy mi również mogą wprowadzić taką zmianę mimo, że jestem w ciąży i działa to na moją niekorzyść?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2017-03-16 09:40 autor odpowiedzi: Piotr Kostrzewa

    Witam,
    nowy pracodawca nie może wprowadzić zmiany umowy na czas nieokreślony i przekształcić ją w umowę na czas określony.  Taka zmiana może nastąpić w przypadku podpisania porozumienia zmieniającego, (ale Pani musi wyrazić na nią zgodę). W związku z przejęciem zakładu pracy powinna Pani otrzymać pisemne powiadomienie o przyczynach przejęcia, prawnych, ekonomicznych oraz socjalnych skutkach dla pracowników, a także zamierzonych działaniach dotyczących warunków zatrudnienia pracowników, w szczególności warunków pracy, płacy i przekwalifikowania (art. 23 prim 1 par. 3 KP).

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • konto usunięte

    Dodano 2014-12-12 09:48 przez konto usunięte

    L4 ciążowe podczas umowy na czas określony a zmiana pracodawcy

    Witam, umowę o pracę mam na czas określony do 30.01.2015 r. Jestem w 6. tygodniu ciąży i właśnie dowiedziałam się, że od 22.12.2014 r. zmiania mi się pracodawca, ponieważ obecna firma została przejęta przez inną. Czy jeśli przed 22.12.2014 r. pójdę na L4 ciążowe, to nowy pracodawca musi przedłużyć m...

  • Klaudynaaj

    Dodano 2016-08-09 12:45 przez Klaudynaaj

    L4 w ciąży a sprzedaż placówki

    Witam,obecnie jestem w ciąży i przebywam na L4.Mój pracodawca posiada trzy placówki bankowe. Placówka, w której jestem zatrudniona ma być sprzedana innej firmie, ale pozostałe dwie placówki zostają. Mam umowę na czas nieokreślony. Czy mogę dostać wypowiedzenie umowy, jeśli placówka, w której pracowa...

  • Margaret100

    Dodano 2015-12-23 00:12 przez Margaret100

    Co mam zrobić, kiedy firma w której pracuję, zostaje zamknięta podczas mojego macierzyńskiego?

    Witam, obecnie do połowy lutego przebywam na macierzyńskim. Właśnie dowiedziałam się, że jestem w kolejnej ciąży. Po macierzyńskim będę zmuszona pójść na zwolnienie lekarskie z powodu zagrożonej ciąży. Firma, w której pracuję na umowę o pracę na czas nieokreślony od początku lutego zostaje zamknięta...

  • milo_mi

    Dodano 2015-11-21 10:39 przez milo_mi

    Powiadomienie pracodawcy o ciąży w Niemczech

    Witam,
    pracuję w Niemczech od roku na pełnym etacie, jestem w ciąży i od dwóch tygodni zmienił nam się pracodawca, którego jeszcze nie informowałam o swoim stanie.
    Dodam, że ciąża jest już dość "wysoka". Poprzedniego pracodawcy nie informowałam, bo wiedziałam, że nie pozwoliłby mi pracować i musiała...

  • issa87

    Dodano 2015-03-30 19:28 przez issa87

    Ciężarna a przejście do innego pracodawcy - wypowiedzenie

    Witam,
    sprawa wygląda tak: właściciel firmy, w której pracuję został poinformowany przeze mnie, że jestem w ciąży (12. tydzień i mam umowę na czas nieokreślony) - firma ma przejść na innego pracodawcę (jego wnuczkę), ale zasugerował, że ja nie będę zatrudniona z powodu ciąży.
    Byłam na L4 dwa tygodn...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Przejęcie zakładu pracy a zmiana wysokości wynagrodzeń

    Przejęcie zakładu pracy a zmiana wysokości wynagrodzeń

    Zgodnie z art. 231 kp w razie przejścia zakładu pracy lub jego części na innego pracodawcę staje się on z mocy prawa stroną w dotychczasowych stosunkach pracy. W czasie roku po przejęciu jedyna możliwość zmiany istniejących warunków ...

  • Przejęcie zakładu pracy a stare umowy o pracę

    Przejęcie zakładu pracy a stare umowy o pracę

    Pracodawca przejmujący zakład pracy nie będzie mógł rozwiązać umów o pracę i zawrzeć nowych, zwolnić z powodu przejęcia, ani zmienić warunków wynagrodzenia i pracy. Nowy pracodawca jest związany umowami o pracę zawartymi z ...

  • Przejście zakładu pracy a prawo do trzynastki

    Przejście zakładu pracy a prawo do trzynastki

    Przyjrzyjmy się następującej sytuacji: część jednostki sfery budżetowej przechodzi w ręce spółki. Dotychczas pracownicy mieli zagwarantowane prawo do "trzynastki". Czy po transferze nadal mogą liczyć na otrzymanie tego świadczenia, czy ...

  • Przejście (części) zakładu pracy w orzecznictwie SN

    Przejście (części) zakładu pracy w orzecznictwie SN

    Zagadnienia dotyczące przejścia zakładu pracy na nowego pracodawcę doczekały się całościowych uregulowań w K.p. Zasadniczo zatem nie powinny sprawiać większych problemów interpretacyjnych. Warto jednak przyjrzeć się, jakie podejście ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.