eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › rozwiązanie umowy zlecenia


2009-02-16 15:29 autor: magda15

10 113 odsłon

rozwiązanie umowy zlecenia

Zaproponowano mi pracę początkowo na umowę zlecenie na 3 miesiące. Pracę tą traktuję tymczasowo i jednocześnie mam zamiar szukać innej pracy.

 

Słyszałam, że umowy zlecenia nie można rozwiązać tylko należy czekać na upłynięcie okresu na jaki została zawarta.

 

Proszę o informację czy umowę zlecenie można rozwiązać w trakcie jej trwania. Jeśli tak to w jaki sposób. Czy jest jakiś konkretny okres wypowiedzenia od czego zależy jego długość?

 

Pozdrawiam.

 

Magda.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2009-02-16 15:36 autor odpowiedzi: Marcin Siedlecki

  Magdo - to zależy jakie postanowienia zawarte są w umowie-zlecenie. To jest umowa cywilno-prawna, wię cnie mają do niej zastosowania przepisy KP

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Dodano 2008-04-16 14:13 przez konto usunięte

  wypowiedzenie umowy zlecenia

  Witam, czy ktoś mógł by mi odpowiedzieć na pytanie: czy jak mam umowę zlecenie na czas nieokreślony to obowiązuje mnie okres 2 tyg wypowiedzenia. :confused: na umowie mam taki podpunkt,że tak, ale nie jestem pewna czy to zgadza się z prawdą.

  kategoria: Umowy

 • Dodano 2015-06-29 17:06 przez pinki1233

  Umowa zlecenie a wypowiedzenie

  Witam, jestem na umowie zlecenie. Czy mogę odejść z pracy i nie ponieść za to żadnej kary, np. odszkodowanie? Sprawa bardzo pilna proszę o szybką odpowiedź. Chcę się przeprowadzić, przeprowadzka uniemożliwia mi dalszą pracę, co jeśli zleceniodawca się nie zgodzi?

  kategoria: Umowy

 • Dodano 2014-12-01 18:59 przez Brachu95

  Wypowiedzenie umowy zlecenie

  Zdaje sobie sprawę, że takich tematów jak mój było sporo, lecz tutaj mam lekko inną sytuacje i liczę, że pomożecie forumowicze.Niedawno podjąłem pracę na umowie zlecenie, która ma okres 30-dniowy. W umowie nie widziałem nic o okresie wypowiedzenia, jedynie zapis, że po wypowiedzeniu umowy nie mogę p...

  kategoria: Umowy

 • Dodano 2012-10-28 22:34 przez klakus44

  Rozwiązanie umowy zlecenie bez wypowiedzenia

  W piątek 26.10.2012 dowiedziałam się że pracodawca po 3 latach pracy na umowy zlecenia których było kilkanaście rozwiązuje ze mną umowę ustnie i mam się zgłosić po dokumenty. Ostatnia umowa ze mną jest nadal ważna do 28.02.1012 r. i jest w niej zawarta informacja ze mam 1-miesieczny okres wypowiedze...

  kategoria: Umowy

 • Dodano 2012-11-27 00:04 przez cytrynka25

  Zwolnienie lekarskie w ciąży, a umowa zlecenie na czas określony

  Witam, moje pytanie dotyczy sytuacji, kiedy wręczyłam zwolnienie lekarskie (ciąża zagrożona) pracodawcy będąc na umowie zleceniu na czas określony umowa kończy się z końcem roku. Pracodawca stwierdził, że mnie zwolni.
  Jak to ma się do ZUS - i jak prawo mnie chroni w tym momencie i na jakich zasadach...

  kategoria: Prawo pracy

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Porady Praca

MENU
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.