eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Rozwiązanie umowy za porozumieniem stron w trakcie pobierania świadczenia rehabilitacyjnego


2015-05-20 20:45 autor: karol800-1980

9 718 odsłon

Rozwiązanie umowy za porozumieniem stron w trakcie pobierania świadczenia rehabilitacyjnego

 

Witam,

mam przyznane świadczenie rehabilitacyjne na okres czterech miesięcy od 07.05.2015 do 03.09.2015. Wiem, że nie mam za bardzo powrotu do pracy. Trafiła mi się również nowa oferta pracy, którą mam podjąć jak najszybciej. Tak więc będę chciał przerwać zasiłek i rozwiązać umowę za porozumieniem stron (najlepiej z dnia na dzień) bez okresu wypowiedzenia - umowa na czas nieokreślony ze stażem powyżej 10 lat.

Stąd moje pytanie o kolejność podejmowania kroków. Dodam również, że posiadam za ubiegły rok jeszcze 19 dni urlopu urlop za okres nieobecności w tym roku - czy pracodawca mi za niego zapłacić?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2015-05-20 20:54 autor odpowiedzi: Monika Rucka-Peryt

    Świadczenie rehabilitacyjne, to niezdolność do pracy.

    karol800-1980 skomentował/a odpowiedź 2015-05-21 11:32

    Tak wiem, tylko istnieje chyba możliwość przerwania go w przypadku pozytywnego orzeczenia lekarskiego?

    Oceń odpowiedź 2 1

    skomentuj | odpowiedz

  • 2015-05-20 22:04 autor odpowiedzi: Piotr Górny - prawo pracy

    za porozumieniem stron można umowę rozwiązać w każdym czasie - nawet w trakcie świadczenia rehabilitacyjnego - jednak jest do tego wymagana zgoda drugiej strony czyli pracodawcy.jeżeli zgodzi się na natychmiastowe rozwiązanie będzie musiał wypłacić ekwiwalent za  niewykorzystany urlop.

    karol800-1980 skomentował/a odpowiedź 2015-05-21 21:17

    Dziękuje za odpowiedź. Idąc tym tokiem rozumowania chcę to wykonać w następującej kolejności: 1.Uzyskać od przyszłego pracodawcy skierowanie na badanie wstępne. 2.W przypadku braku przeciwwskazań do podjęcia pracy od lekarza medycyny pracy, udać się do obecnego pracodawcy w celu rozwiązania umowy. Bardzo proszę o podpowiedź czy można to załatwić w ten sposób. Pozdrawiam.

    radca prawny - specjalista prawa pracy

    Oceń odpowiedź 0 6

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • dagher1

    Dodano 2013-08-19 12:30 przez dagher1

    Nowa spółka. Co z urlopami pracowników?

    Witam,
    Spółka, w której obecnie pracuję będzie łącznie z inną spółką tworzyć nową. Wszyscy pracownicy z obecnej spółki mają znaleźć zatrudnienie w tej nowej spółce. Prawdopodobnie będziemy rozwiązywać umowy o pracę za porozumieniem stron. Moje pytanie dotyczy niewykorzystanych urlopów: czy można pod...

  • KoDa

    Dodano 2013-04-17 07:31 przez KoDa

    Ekwiwalent za zaległy urlop

    Witam. Mam pytanie odnośnie urlopu. W poprzedniej pracy miałem umowę na czas nieokreślony. Przepracowałem tam 3 lata wykorzystując przysługujący mi urlop w wymiarze 9 dni (za te 3 lata). Rozwiązałem umowę za porozumieniem stron i zatrudniłem się w innej firmie po 2 tygodniach. Otrzymałem w niej umow...

  • ania123

    Dodano 2015-07-28 18:54 przez ania123

    Rozwiązanie umowy o pracę na urlopie wychowawczym

    Jestem zatrudniona na czas nieokreślony. Obecnie przebywam na urlopie wychowawczym do końca września 2015. Chciałabym wcześniej rozwiązać umowę o pracę, ponieważ chcę podjąć pracę w innej firmie. Jak wyglądają formalności, okres wypowiedzenia?

  • S_olcia

    Dodano 2015-07-05 23:34 przez S_olcia

    Rozwiązanie umowy o pracę: formalności i ekwiwalent za urlop

    Kończy mi się urlop macierzyński w lipcu 2015 i nie wracam do pracy, bo wykorzystuję urlop za 2014 (26) dni i za 2015 (18), czyli do pracy wracam w połowie września.Chcę złożyć wypowiedzenie (okres wypowiedzenia mam 3-miesięczny) tak aby jak najszybciej podjąć pracę w nowej firmie.Czy pracodawca moż...

  • konto usunięte

    Dodano 2015-04-15 16:10 przez konto usunięte

    Jak wyliczyć wartość ekwiwalentu z premią roczną?

    Proszę o pomoc w sprawie naliczenia ekwiwalentu za urlop.
    Pracownik i firma rozstali się na mocy porozumienia stron z dniem 31 marca. Pracownikowi przysługiwało prawo do ekwiwalentu za 20 dni niewykorzystanego urlopu.
    Na początku marca (03 marca) została wypłacona premia roczna, a w zasadzie prowizj...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Kiedy i dla kogo świadczenie rehabilitacyjne?

    Kiedy i dla kogo świadczenie rehabilitacyjne?

    Osoba chora, która wyczerpie limit dni na zasiłku chorobowym, a jej stan zdrowia nadal jest zły, może skorzystać ze świadczenia rehabilitacyjnego na dalsze leczenie - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

  • Zmiana lub utrata pracy a zasiłek chorobowy

    Zmiana lub utrata pracy a zasiłek chorobowy

    Zmieniasz pracę, jesteś w okresie wypowiedzenia i dopadła cię grypa? A może właśnie straciłeś pracę i zachorowałeś zanim znalazłeś nowe miejsce zatrudnienia? Zakład Ubezpieczeń Społecznych uspokaja - także w tym okresie ...

  • Ubezpieczenie zdrowotne a chorobowe - w czym tkwi różnica?

    Ubezpieczenie zdrowotne a chorobowe - w czym tkwi różnica?

    Ubezpieczenie chorobowe i zdrowotne to dwa różne ubezpieczenia - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Czy różnią się i do czego uprawniają nas te dwa rodzaje ubezpieczeń?

  • Zasiłek chorobowy w 2022 roku na nowych zasadach

    Zasiłek chorobowy w 2022 roku na nowych zasadach

    1 stycznia 2022 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące zasiłku chorobowego. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że zmieniły się zasady liczenia długości "chorobowego".

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania