eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Kary związane z niedotrzymanym terminem z winy pracodawcy


2014-09-30 19:32 autor: chudy4

2 266 odsłon

Kary związane z niedotrzymanym terminem z winy pracodawcy

Czy pracodawca może "podzielić" karę finansową, która została mu naliczona za niedotrzymanie terminów wykonania danych prac?

Teraz pracodawca próbuje podzielić karę na pracowników, którzy odeszli z pracy w trakcie trwania prac lecz także chce naliczyć tę kare mojej osobie mimo, iż została do końca prac i odeszła podczas prac na innej "budowie".

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-10-01 07:08 autor odpowiedzi: Piotr Górny - prawo pracy

    pracodawca musiałby wytoczyć pracownikom procesy o odszkodowanie i udowodnić, że podniósł szkodę (karę) za niedotrzymanie terminów oraz, że za niedotrzymanie terminów odpowiadają pracownicy tj, że opóźnienie nastąpiło a skutek ich niewłąściwej pracy. dodatkowo musiałby udowodnić  w jakiej części który z pracowników odpowiadał.

    radca prawny - specjalista prawa pracy

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • stokrotkaso4

    Dodano 2014-06-30 14:14 przez stokrotkaso4

    Książeczka sanepidowska

    Czy pracodawca może nie oddać mi książeczki do celów sanitarno-epidemiologicznych? Pracuję w sklepie spożywczym i moja książeczka jest w moich dokumentach w kadrach, ale znalazłam sobie dodatkowo pracę przy wykładaniu towaru w innym sklepie, ale pracodawca nie chce mi wydać książeczki tylko mam sobi...

  • S_olcia

    Dodano 2014-06-25 11:53 przez S_olcia

    Kadry a współpraca z pracownikiem

    Obecnie przebywam na zwolnieniu (9 miesiąc ciąży). Od czasu kiedy poszłam na L4 pracodawca nie odpowiada na moje e-maile, nie udziela potwierdzenia odbioru na przesłane zwolnienia, a biuro kadr nie udziela odpowiedzi na zadawane pytania, np. jak prawidłowo złożyć wniosek o macierzyński.
    Generalnie z...

  • anka-3529

    Dodano 2015-06-02 18:44 przez anka-3529

    Czy prawo pracy w przetwórstwie mięsnym jest inne?

    Witam,mam kilka pytań odnośnie praw pracownika w zakładach mięsnych:1. Czy prawo w.w zakładach może nie wypłacić 100% wynagrodzenia pracownikom za święto, które wypada w tygodniu? tj. Boże Ciało 04.06.15? Ich tłumaczenie to to, "że w spożywce jest inne prawo pracy i święto w tygodniu to nie święto",...

  • kornelia36

    Dodano 2014-06-28 10:08 przez kornelia36

    Zaległy urlop wypoczynkowy po zwolnieniu lekarskim

    Witam,
    przebywam cztery miesiace na zwolnieniu lekarskim. Chciałabym po chorobie odebrać cały zaległy urlop ok. 50 dni. Czy pracodawca musi mi udzielić zgodę na mój wniosek?

  • konto usunięte

    Dodano 2014-06-26 18:40 przez konto usunięte

    Zwolnienie lekarskie, urlop wypoczynkowy i urlop wychowawczy

    Witam,
    od dłuższego czasu przebywam na zwolnieniu lekarskim (blisko 5 miesięcy). Umowę posiadam na czas nieokreślony. Wiem, że w momencie mojego powrotu do pracy dostanę wypowiedzenie.
    Czy wiedząc, że kończę leczenie mogę napisać wniosek o odbiór zaległego urlopu wypoczynkowego (nie wracając do prac...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Regulamin pracy. Jakie kary grożą pracodawcom za naruszenia?

    Regulamin pracy. Jakie kary grożą pracodawcom za naruszenia?

    Pracodawcy zatrudniający co najmniej 50 pracowników mają obowiązek wprowadzenia regulaminu pracy. Obowiązek ten może więc dotyczyć ponad 180 000 przedsiębiorstw w Polsce. W określonych okolicznościach spoczywa on także na firmach ...

  • Nagana, upomnienie, kara pieniężna. Co warto wiedzieć o karach pracowniczych?

    Nagana, upomnienie, kara pieniężna. Co warto wiedzieć o karach pracowniczych?

    Kara nagany i upomnienia uregulowana jest w Kodeksie pracy. Pracodawca może nałożyć na pracownika jedną z tych kar w sytuacji, gdy pracownik nie przestrzega ustalonej organizacji i porządku w procesie pracy, przepisów BHP i p.poż., a także ...

  • Prywatny adres e-mail nie dla pracodawcy?

    Prywatny adres e-mail nie dla pracodawcy?

    Czy dozwolone jest, by pracodawca, w związku z utrzymaniem lepszej komunikacji z podwładnymi, nawet za ich zgodą, otrzymał prywatne adresy e-mail swoich pracowników? Wątpliwości wyjaśnia Justyna Metelska, adwokat w TGC Corporate Lawyers.

  • Kara pieniężna za naruszenie porządku

    Kara pieniężna za naruszenie porządku

    Pracodawca może stosować karę pieniężną wyłącznie w sytuacjach określonych w Kodeksie pracy. Jej wysokość nie może przekraczać granic wyznaczonych przepisami prawa pracy. Nie zawsze więc wysokość kary pieniężnej faktycznie ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania