eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Stanowisko kierownicze zmienione na doradcze


2014-04-14 12:26 autor: Agnes87

2 516 odsłon

Stanowisko kierownicze zmienione na doradcze

Witam,

zwolniłam się z firmy po 6 latach pracy, aby zdobyć doświadczenie na stanowisku kierowniczym. W dniu dzisiejszym udałam się do nowej pracy, aby podpisać umowę i rozpocząć nowe zatrudnienie. Dyrektor poinformował mnie, iż w związku z wieloma zmianami kadrowymi w firmie, nie może sobie pozwolić na kierownika bez doświadczenia i przez 3 miesiące mam być doradcą i się uczyć w innym oddziale (pensja dużo mniejsza). Promesy wcześniej nie podpisałam, ale badania lekarskie, formatka zatrudnienia posiadają informację, iż mam objąć stanowisko kierownicze.

Proszę o podpowiedź, co powinnam zrobić w tej sytuacji i czy firma ma prawo tak postąpić?

Będę wdzięczna za szybka odpowiedź, bo na podpisanie umowy umówiłam się na jutro, ale szczerze, nie stać mnie żeby ją podpisać, gdyż mam kredyt mieszkaniowy.

Z góry dziękuję.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-04-21 11:11 autor odpowiedzi: Agnes87

    Byłam w Państwowej Inspekcji Pracy. Jedyne co mogę zrobić, to wystąpić na drogę sądową. Po pierwsze, to trwa. Po drugie, skutkiem tego będzie przywrócenie na obiecane stanowisko z obiecaną pensją na okres 3 miesięcy - potem pewnie mnie zwolnią. Tak naprawdę, prawo średnio chroni pracownika w takiej sytuacji. Mogliby chociaż bez przyjmowania do pracy wypłacić odszkodowanie w wysokości obiecanej pensji za 3 miesiące - to by było fair.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-04-21 18:48 autor odpowiedzi: karolina.maciag

    Na Pani miejscu podpisałabym umowę o pracę na stanowisku, jakie oferują. Być może po 3 m-cach zaoferują pierwotne stanowisko i płacę. Nic Pani nie traci podejmując pracę na stanowisku eksperta. W tym czasie asekuracyjnie rozejrzałabym się za pracą, bo może okazać się, że nie przeniosą Pani na lepszą posadę. 
    Badania lekarskie wykonane pod kątem stanowiska kierowniczego nie są dla nikogo przeszkodą, mogą Panią skierować ponownie na badania w kierunku stanowiska specjalisty.
    Niestety, nie ma Pani twardego argumentu, aby upomnieć się o swoje; promesa też by nie była wiążąca; jedynym dokumentem wiążacym jest umowa o pracę. Na przyszłość, moim skromnym zdaniem, powinna Pani z wyprzedzeniem podpisać umowę, nawet jeśli przewidywany termin rozpoczęcia pracy będzie relatywnie odległy. Pracodawcy byłoby trudno wymiksować się z zawartych w niej warunków. Niewykluczone, że podobna historia jeszcze się przydarzy (czego nie życzę), bo z doświadczenia HRowca wiem, że takie przypadki mają miejsce:-(

    Życzę powodzenia i rozwiązania sprawy pomyślnie dla Pani.

    Pozdrawiam

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • tulipan

    Dodano 2016-03-10 15:05 przez tulipan

    Druga ciąża po urlopie wychowawczym a zmiana stanowiska

    Witam, jestem w 3. miesiącu ciąży, urlop wychowawczy kończy mi się 31.03.2016. Mam zamiar w pierwszym dniu pracy przedstawić zwolnienie lekarskie. Kadrowa poinformowała mnie, że nie mogę wrócić na poprzednie stanowisko, zaproponowano mi inne o trochę niższych kwalifikacjach, także praca biurowa.Przy...

  • mariom71

    Dodano 2014-01-20 09:33 przez mariom71

    Zwolnienie z pracy po urlopie wychowawczym

    Witam,
    jestem kierownikiem w państwowym zakładzie pracy. W najbliższym czasie jednej z pracownic kończy się okres wykorzystywania urlopu wychowawczego w pełnym wymiarze. Na czas jej nieobecności została zatrudniona inna osoba na tzw. zastępstwo.
    Osoba ta znacznie lepiej sprawdziła się na tym stanowi...

  • hausner

    Dodano 2013-12-19 09:33 przez hausner

    Zmiana stanowiska pracy bez zgody pracownika

    Witam,
    jestem zatrudniony w firmie z branży kolejowej jako mistrz spawalnik. Stanowisko zostało utworzone niedawno ze względu na konieczność wdrożenia norm PN-EN ISO 3834-2 oraz PN-EN 15085-2. Ze wzdględu na brak konieczności załączania dokumentacji spawalniczej (jeszcze) do zamawiającego (PKP Cargo...

  • 123jagoda

    Dodano 2013-11-07 19:21 przez 123jagoda

    Jak zmienić zakres czynności i wynagrodzenie pracownika, który jest na zwolnieniu?

    Pracuję jako starszy pracownik socjalny w OPS. Od 2010 roku zastępowałam kierownika podczas jego nieobecności, posiadam upoważnienie wójta do podpisywania decyzji administracyjnych. Od 15.09.2013 kierownik poszedł na zwolnienie chorobowe, w związku z tym ja go zastępowałam.
    Następnie okazało się, że...

  • mychaszka

    Dodano 2014-06-26 09:22 przez mychaszka

    Zmiana warunków umowy

    Witam,
    czy pracodawca może zmienić mi etat z kierownika na niższy oraz pensję tylko dlatego, że nie mam wykształcenia kierunkowego. Ukończyłam Wydział Zarządzania kierunek zarządzanie przedsiębiorstwem (licencjat) i rachunkowość i finanse (magister). Od 1,5 roku mam etat kierownika działu, przed tem...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Wynagrodzenia kierowników w 2021 roku

    Wynagrodzenia kierowników w 2021 roku

    Z danych Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń wynika, że mediana całkowitych zarobków kierowników w 2021 roku wynosiła 8 400 PLN. Połowa kierowników otrzymywała wynagrodzenie w przedziale od 6 115 do 12 000 PLN.

  • Najwyższe wynagrodzenia kierowników oprócz IT w 2020 roku

    Najwyższe wynagrodzenia kierowników oprócz IT w 2020 roku

    Mediana wynagrodzeń wszystkich kierowników wyniosła 7 641 PLN. Z uwagi na fakt, że artykuł dotyczy wysoko wynagradzanych kierowników, w dalszej części zajmiemy się grupą 25% najwyżej wynagradzanych. Pominiemy przy tym wszystkich ...

  • Wynagrodzenia kierowników w 2020 roku

    Wynagrodzenia kierowników w 2020 roku

    Z danych Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń wynika, że mediana całkowitych zarobków kierowników w 2020 roku wynosiła 7 641 PLN. Połowa kierowników otrzymywała wynagrodzenie w przedziale od 5 500 do 11 000 PLN.

  • ZUS wznowił bezpośrednie badania lekarskie

    ZUS wznowił bezpośrednie badania lekarskie

    Wraz z wybuchem pandemii i ogłoszeniem stanu epidemii orzecznicy ZUS zawiesili prowadzenie badań. Od 11 maja br. bezpośrednie badania lekarskie zostały jednak wznowione. ZUS poinformował, że odbywa się to etapami i z zachowaniem wszelkich ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania