eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy › Umowa o pracę w Niemczech a ubezpieczenie zdrowotne


2013-09-28 16:10 autor: czezare68

2 561 odsłon

Umowa o pracę w Niemczech a ubezpieczenie zdrowotne

Witam,

mam propozycję pracy w Niemczech jako koordynator grupy Polaków. Spotkanie ma się odbyć w poniedziałek. Warunkiem podpisania umowy z polską agencją jest posiadanie przeze mnie ubezpieczenia zdrowotnego. Czy przyszły pracodawca ma prawo oczekiwać od kandydata takiego ubezpieczenia?

Przecież bezrobotny nie ma obowiązku posiadania takiego ubezpieczenia a podpisując umowę o prace automatycznie będę posiadała takie ubezpieczenie. Dodam, że muszę ponieść spore koszty na podróż i nie mam pewności czy brak tego ubezpieczenia mnie nie dyskwalifikuje.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-09-28 16:26 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Bezrobotny zarejestrowany w UP w Polsce posiada takie ubezpieczenie, więć jeżeli jest Pan zarejestrowany to takie ubezpieczenie na obecną chwilę Pan posiada. Natomiast, pracodawca ma prawo oczekiwać od pracownika pewnych rzeczy, w tym wypadku uzezpieczenia, i w ten sposób warunkować przyjęcie do pracy. Być może zarobki jakie Pan osiągnie zrekompensują zakup ubezpieczenia. Zawsze może Pan próbować negocjować warunki umowy na spotkaniu.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 2

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.