eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › renta rodzinna, umowa zlecenie oraz umowa o pracę - problem


2008-03-14 10:41 autor: tusia_85

6 296 odsłon

renta rodzinna, umowa zlecenie oraz umowa o pracę - problem

Dostalam pit z zusu w związku z otrzymywaną rentą rodzinną, poza tym w obecnym zakładzie pracy przez pol roku bylam zatrudniona na umowe zlecenie a następnie na umowę o pracę. Dostałam 2 pity jeden z zusu a jednen z zakładu pracy. Według pitu z zusu mam 4 zł nadpłaty, gdy rozliczam pit z zakładu pracy to mam 187zł nadpłaty, a gdy w PIT 37 wpisałam wszystkie dochody(renat, umowa zelecenie, umowa o pracę) to wyszło mi 370 zł dopłaty, czym to jest spowodowane?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2008-03-15 10:09 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Jeżeli z ZUS jest PIT-40, to nie powinna występować ani nadpłata, ani niedopłata - proszę sobie dokładnie sprawdzić. To raz.

  A dwa - a czy zgłosiła Pani w zakładzie pracy, że pobiera Pani rentę rodzinną? Bo jeśli nie, to odliczają tam Pani kwotę wolną od podatku, którą odlicza już ZUS. I stąd prawdopodobnie ta niedopłata, sądząc po jej wysokości.

  Pozdrawiam

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2008-03-17 07:00 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Mhm - proszę też zauważyć, iż w przypadku samodzielnego rozliczenia z PIT-40A dane bierze się z końca otrzymanego formularza, a nie te z pierwszej strony.

  Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących. Doradca podatkowy, nr wpisu 12444

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2010-03-06 09:50 autor odpowiedzi: konto usunięte

  witam, dostałam pit 40A z zusu bo pobieram rentę rodzinną po tacie. Będę rozliczać się pierwszy raz. na picie tym przychod (dochód) ,poz 33> wynosi 3237 zł a zaliczka pobrana na podatek 0. byłam też w wakacje na stażu i dostałam z pup pit 11, przychód okolo 1700 zł, gdy wypełniam pit 37 wychodzi mi ze muszę dopłacic prawie 100 zł!:(((

  czy to możliwe?

  czy muszę się rozliczać z renty rodzinnej?? a nie jest ona zwolniona od podatku? dziwne ze kwota pobrana na podatek jest 0, a w cząści F podatek nalezny 0, do zapłaty 0, nadpłata tez 0,,, to wygląda jakbym już była rozliczona.... a sam staz nie przekracza przeciez progu 3000 zł;((( prosze o pomoc!!!!

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2010-03-06 15:21 autor odpowiedzi: ZulkaM

  Z zus jesteś już rozliczona /pit-40A/. Renta rodzinna jest zwolniona z podatku, dlatego ci go nie pobierali i nie odprowadzali zaliczek. Rozliczasz tylko staż na pit-37.

  Oceń odpowiedź 3 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.