eGospodarka.pl

Twoje ustawienia

Porady

Kategorie

EKSPERCI

Pytania i odpowiedzi

Czy, jesli jest się zatrudnionym u 4 pracodwaców na umowę o pracę w wymiarze1/4 etatu, to czy koszty uzyskania przychodu mogą być odliczone przez pracodawcę proporcjonalnie? Mój mąż jest tak zatrudniony. W każdym miejscu pracy odliczono mu koszty uzyskania przychodu- 1335,00, co powoduje, że musimy wpłacic do U.S. ogromną (jak dla mnie)  sumę- ponad 2800. Chciałabym tego uniknąć w przyszłym roku.

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2012-03-12 20:42 autor odpowiedzi: JoAnna

  niestety tak to już jest, że każdy pracodawca ma obowiązek zgodnie z ustawą podatkową odliczać koszty. ja też mam taki problem, mam trzy umowy o pracę ale napisałam oświadczenie do pracodawcy z prośbą o niestosowanie kosztów ze względu na stosowanie ich przez innego pracowcę (podobnie jak z kwotą wolną od podatku). trochę to naciągane i niezbyt zgodne z prawem, tam mi powiedziała pani z urzędu skarbowego, ale już kilka lat tak właśnie mam liczone wynagrodzenie i nie mam niedopłaty podatku w rozliczeniu rocznym

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj

 • 2012-03-13 17:48 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Dokładnie - rozwiązanie opisane wyżej nie jest zgodne z przepisami, jako że pracodawca ma obowiązek stosować koszty uzyskania przychodu określone w ustawie.

  Niemniej ze wskazanych kosztów w Pani przypadku tak wysoka kwota podatku nie wyjdzie. Czy aby czasem dochody męża nie przekraczają I-go progu podatkowego (ok. 85 tys. zł)? Bo tak duża różnica może wynikać z tego, że każdy z pracodawców stosuje stawkę podatku 18%, po czym po zsumowaniu dochodu okazuje się, że jego część winna być opodatkowana stawką 32%.

  Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.

 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.