eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › odliczenie podatku "na dziecko uczace sie"


2012-03-05 12:34 autor: konto usunięte

2 446 odsłon

odliczenie podatku "na dziecko uczace sie"

Witam. W  czerwcu skonczylam studia dzienne 5 letnie, obronilam sie w pazdzierniku,  a w grudniu skonczylam 24 lata,  ubiegłego roku. Od wrzesnia natomiast zapisalam sie na studium 2 letnie, zaoczne, bezplatne. Czy rodzicom przysluguje pelen odpis podatku na "dziecko uczące się", czy tylko za pol roku?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2012-03-06 13:51 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    moim zdaniem tak. W przypadku studiów bowiem uczyła się Pani zgodnie z przepisami o szkolnictwie wyższym, zaś przy studium  zgodnie z przepisami o systemie oświaty. Ustawodawca przy tym nic nie mówi, że ulga ta nie przysługuje, jeżeli po ukończeniu studiów dziecko będzie uczyć się dalej, z tym że w placówce objętej przepisami o systemie oświaty (czyli tymi, które generalnie występują przed szkolnictwem wyższym). Mówimy oczywiście o szkole policealnej w myśl przepisów o oświacie (szkoły policealne o okresie nauczania nie dłuższym niż 2,5 roku, których ukończenie umożliwia osobom posiadającym wykształcenie średnie uzyskanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe po zdaniu egzaminu).

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących. Doradca podatkowy, nr wpisu 12444

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.