eGospodarka.pl

Twoje ustawienia

Porady

Kategorie

EKSPERCI

Pytania i odpowiedzi

2012-03-05 12:34 autor: konto usunięte

1467 odsłon

odliczenie podatku "na dziecko uczace sie"

Witam. W  czerwcu skonczylam studia dzienne 5 letnie, obronilam sie w pazdzierniku,  a w grudniu skonczylam 24 lata,  ubiegłego roku. Od wrzesnia natomiast zapisalam sie na studium 2 letnie, zaoczne, bezplatne. Czy rodzicom przysluguje pelen odpis podatku na "dziecko uczące się", czy tylko za pol roku?

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2012-03-06 13:51 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    moim zdaniem tak. W przypadku studiów bowiem uczyła się Pani zgodnie z przepisami o szkolnictwie wyższym, zaś przy studium  zgodnie z przepisami o systemie oświaty. Ustawodawca przy tym nic nie mówi, że ulga ta nie przysługuje, jeżeli po ukończeniu studiów dziecko będzie uczyć się dalej, z tym że w placówce objętej przepisami o systemie oświaty (czyli tymi, które generalnie występują przed szkolnictwem wyższym). Mówimy oczywiście o szkole policealnej w myśl przepisów o oświacie (szkoły policealne o okresie nauczania nie dłuższym niż 2,5 roku, których ukończenie umożliwia osobom posiadającym wykształcenie średnie uzyskanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe po zdaniu egzaminu).

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.

 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.