eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › Koszty uzyskania przychodu. Jaka kwota?


2018-02-20 19:04 autor: kaka2196

636 odsłon

Koszty uzyskania przychodu. Jaka kwota?

Pytanie dotyczy kosztu uzyskania przychodu, a mianowicie tego, że pracowałam w dwóch miejscach pracy (nie równocześnie).

W jednej pracy nie dojeżdżałam do pracy i miałam umowę o pracę (KUP 445 zł), a w drugiej dojeżdżałam i byłam najpierw na umowie zlecenie (KUP 1508,14 zł), a później na umowie o prace (278,12 zł).

Jaką kwotę mam wpisać w koszty uzyskania przychodu?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2018-02-21 07:21 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Ze stosunku pracy w miejscowości zamieszkania - koszty zwykłe. Ze stosunku pracy w miejscowości innej niż miejsce zamieszkania - podwyższone (stosujemy w związku z tym ten wyższy limit kosztów rocznych - dla dojeżdżających). Z umowy zlecenie - koszty procentowe - wykazuje się je w innej pozycji niż przychody z pracy (w działalności osobistej, o której mowa w art. 13)

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących. Doradca podatkowy, nr wpisu 12444

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Katarzyna_88

    Dodano 2017-03-19 20:41 przez Katarzyna_88

    PIT-36 - rozliczenie zwrotu z IKZE

    Witam!Rozumiem, że zwrot z IKZE rozliczam poprzez PIT-36, wpisując przychód w polu 85. Co powinnam wpisać jako koszty uzyskania przychodu w polu 86? Czy wszelkie pozostałe dane dotyczące przychodu itd. wynikające z mojego zatrudnienia muszę tutaj powielić (mimo, że wprowadziłam je już wypełniając PI...

  • Weronika863

    Dodano 2017-03-11 16:48 przez Weronika863

    Rozliczenie PIT-37 z dwoma PIT-ami 11

    Witam, mam do rozliczenia dwa PIT-11. Od 1 lutego 2016 pracuję w innej firmie i dostałam PIT od dwóch różnych pracodawców. Jakie koszty uzyskania przychodu powinnam uwzględnić: w pierwszym PIT mam 278,12 zł, na drugim 1529,66 zł - łącznie 1807,78 zł, czyli kwotę wyższą niż 1668,72 zł? Czy w rozlicze...

  • redbuena

    Dodano 2016-04-27 23:44 przez redbuena

    PIT-11 oraz PIT-8C. Jak wypełnić PIT?

    Dobry wieczór, byłabym bardzo wdzięczna za pomoc w odpowiednim złożeniu deklaracji: posiadam jeden PIT-11 z miejsca, gdzie jestem zatrudniona na umowę o pracę: jeden jako świadczenie wypłacone z funduszów pracy i gwarantowanych świadczeń pracowniczych, dwa PIT-11 z umowy zlecenie oraz jeden PIT-8C j...

  • ewa-now

    Dodano 2014-05-12 22:11 przez ewa-now

    Oddelegowanie do pracy w Holandii

    Witam,
    mąż zatrudniony jest w polskiej firmie. W 2013 roku pracował w Holandi i w Belgii i w Polsce. Pracował na umowę zlecenie i potem umowa o pracę. Z zakładu otrzymał dwa PIT-11.
    Moje pyanie: czy z umowy zlecenia do PIT/ZG wpisujemy przychód czy dochód, a co z kosztami uzyskania przychodów?

  • ewelno

    Dodano 2014-04-09 22:25 przez ewelno

    Rozliczenie kosztów dojazdu do pracy

    Witam,
    w 2013 pracowałam u jednego pracodawcy - z tym, że do 03.02 miałam umowę zlecenie do końca roku już umowa o pracę w PIT-11 w poz. 26 wpisano 1223,75 a poz. 46 405,29.
    Pracowałam poza miejscem zamieszkania (45 km) pracodawca zaznaczył w PIT-11 poz 1 (z jednego stosunku pracy). Posiadam imienne...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Będzie trudniej o zwrot nadpłaty podatku z Holandii

    Będzie trudniej o zwrot nadpłaty podatku z Holandii

    Według danych CBOS Holandia to od kilku lat trzeci po Wyspach Brytyjskich oraz Niemczech, najchętniej wybierany kierunek emigracji Polaków. Według szacunków Euro-Tax.pl w 2015 roku holenderski fiskus ma zwrócić polskim pracownikom blisko 32 ...

  • Działalność artystyczna czyli twórca z własną firmą

    Działalność artystyczna czyli twórca z własną firmą

    Umiesz grać na gitarze, malować portrety albo pisać reportaże? Tworzysz albo wykonujesz jakieś dzieła? Zanim wygrasz talent show albo zaprojektujesz pierwszy plakat i zaczniesz zarabiać na działalności artystycznej lub swoich dziełach ...

  • Sprzedaż własnych obrazów przychodem z praw majątkowych

    Sprzedaż własnych obrazów przychodem z praw majątkowych

    Artysta- malarz, który sprzedaje własne obrazy, uzyskuje przychód z praw majątkowych. Może tutaj skorzystać z 50% kosztów uzyskania przychodu. Jeżeli nabywcą jest firma, powinna się ona wywiązać z obowiązków płatnika. Jeżeli ...

  • Podatek od sprzedaży podwójnie zapłaconego/kupionego mieszkania

    Podatek od sprzedaży podwójnie zapłaconego/kupionego mieszkania

    W jaki sposób podatnik, który zapłacił za swoje mieszkanie w sumie ponad 200 tys. zł, do kosztów uzyskania przychodu w chwili jego sprzedaży może zaliczyć niespełna 17,5 tys. zł? Będzie tak wówczas, gdy pierwotnie wpłacał on zaliczki ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania