eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › Zmiana PIT-37 na PIT-36


2018-01-16 00:00 autor: chudy20

1 076 odsłon

Zmiana PIT-37 na PIT-36

Witam,

wypełniłem małżonce PIT-37 i wysłałem poprzez jeden z programów, jako rozliczanie indywidualne(umowa o pracę). Natomiast dopiero po jakimś czasie zdałem sobie sprawę iż lepsze korzyści osiągniemy przy rozliczeniu wspólnym (prowadzę działalność gospodarczą).

Księgowość prowadzę sobie sam poprzez jedną ze stron oferujących takie usługi i poprzez ową stronkę chciałem teraz wysłać korektę na wspólne rozliczanie razem z małżonką. Chcę wysłać PIT-36 plus PIT/0 i PIT/b z zaznaczonym kwadracikiem "korekta". Tylko pytanie: czy tak w ogóle można, czy to żona nie powinnna robić korekty?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Będzie trudniej o zwrot nadpłaty podatku z Holandii

    Będzie trudniej o zwrot nadpłaty podatku z Holandii

    Według danych CBOS Holandia to od kilku lat trzeci po Wyspach Brytyjskich oraz Niemczech, najchętniej wybierany kierunek emigracji Polaków. Według szacunków Euro-Tax.pl w 2015 roku holenderski fiskus ma zwrócić polskim pracownikom blisko 32 ...

  • Wspólne rozliczenie PIT małżonków 2018

    Wspólne rozliczenie PIT małżonków 2018

    Preferencja w postaci wspólnego rozliczenia rocznego małżonków przysługuje tylko wybranym podatnikom. Ustawodawca wymaga tutaj bowiem spełnienia pewnych warunków. Warto dodać, że te od 2019 r. są delikatnie mniej rygorystyczne.

  • Brytyjskie dochody w polskim zeznaniu podatkowym PIT

    Brytyjskie dochody w polskim zeznaniu podatkowym PIT

    Dochody z pracy najemnej wykonywanej w Wielkiej Brytanii są zwolnione z opodatkowania w Polsce na podstawie art. 22 ust. 2 pkt a) ww. Konwencji między Rzecząpospolitą Polską a Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w ...

  • Praca w Wielkiej Brytanii bez polskiego podatku dochodowego

    Praca w Wielkiej Brytanii bez polskiego podatku dochodowego

    Dochody z pracy najemnej wykonywanej w Wielkiej Brytanii są zwolnione z opodatkowania w Polsce. Podatnik uzyskujący tylko takie dochody nie ma obowiązku zapłaty podatku w Polsce oraz złożenia z tego tytułu zeznania podatkowego - uznał ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania