eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › Praca w grudniu a PIT-37. Kiedy się rozliczyć?


2017-04-20 10:55 autor: Art12521

1 442 odsłon

Praca w grudniu a PIT-37. Kiedy się rozliczyć?

Witam,

jeżeli pracowałem w grudniu, a wypłatę otrzymałem w styczniu, to powinienem wypełniać PIT-37 w tym roku, czy w następnym?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2017-04-20 20:06 autor odpowiedzi: Krystyna Dąbrowska doradca podatkowy

    w następnym , liczą się dochody otrzymane w roku podatkowym

    doradca podatkowy, Biuro Rachunkowe Praktyk s.c w lublinie

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • annia_pl

    Dodano 2017-04-19 14:49 przez annia_pl

    PIT-8C dla męża i PIT-11 dla żony. Jak się rozliczyć?

    Witam, dostałam PIT-11 od swojego pracodwacy, rozliczam się z mężem. On otrzymał  natomiast PIT-11 oraz PIT-8C (zasiłki pienieżne z ubezpieczenia społecznego).Rozliczam całość w PIT-36 czy tylko PIT-8C w PIT-36, a resztę normalnie w PIT-37?

  • agapio

    Dodano 2017-04-18 19:15 przez agapio

    Rozliczenie za 2016 a PIT-11A

    Witam,do rozliczenia podatku za 2016 otrzymałam tylko z ZUS-u PIT-11A, który ma uzupełnione pozycje 40, 41, 42 (0,00).Na deklaracji PIT-37 uzupełniłam jedynie pozycje 59, 61, 63, 103, 111, 112, 127, 129 i 135. Czy jest to prawidłowe rozliczenie?Z góry dziękuję za pomoc.

  • nur561

    Dodano 2017-04-12 09:16 przez nur561

    Czy wypełnić PIT-37 i jeszcze inny?

    Oprócz PIT-11 ze stałego stosunku pracy dostałam od innego PŁATNIKA PIT-8C - rubryka D - informacja, o których mowa w art. 20 ust.1 ustawy.
    W poz.24-NAGRODA UZNANIOWA, poz.25 i 30-kwota 336 zł. Czy wpisać ją do zeznania PIT-37? W jakie pola? Czy odrębny PIT, jeżeli tak to jaki?
    Dziękuję za odpowie...

  • roki1332

    Dodano 2017-04-09 12:10 przez roki1332

    Umowa o współpracy. Jak ją rozliczyć?

    Witam,nie otrzymałam PIT-11 od pracodawcy, ponieważ zawarta była umowa o współpracę (tak tłumaczy się pracodawca brakiem PIT-11). Kwota jaką otrzymałam to 336 zł na rękę. Jak ująć tą kwotę w deklaracji PIT-37?Proszę o radę.

  • derlon76

    Dodano 2017-04-09 00:54 przez derlon76

    Problem z rozliczeniem PIT-11 i PIT-40A

    Mam do rozliczenia PIT-11 i PIT-40A. W PIT-37 wychodzi mi 421 zł do zapłaty. Czy to jest poprawne wyliczenie? Kiedy obliczam każdy z osobna to z PIT-11 wychodzi mi zwrot 135 zł, a z PIT-40A jestem na 0, ale w przypadku połączenia obu razem wychodzi niedopłata i to wcale niemała... Czy może mi ktoś p...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Będzie trudniej o zwrot nadpłaty podatku z Holandii

    Będzie trudniej o zwrot nadpłaty podatku z Holandii

    Według danych CBOS Holandia to od kilku lat trzeci po Wyspach Brytyjskich oraz Niemczech, najchętniej wybierany kierunek emigracji Polaków. Według szacunków Euro-Tax.pl w 2015 roku holenderski fiskus ma zwrócić polskim pracownikom blisko 32 ...

  • Praca w Wielkiej Brytanii bez polskiego podatku dochodowego

    Praca w Wielkiej Brytanii bez polskiego podatku dochodowego

    Dochody z pracy najemnej wykonywanej w Wielkiej Brytanii są zwolnione z opodatkowania w Polsce. Podatnik uzyskujący tylko takie dochody nie ma obowiązku zapłaty podatku w Polsce oraz złożenia z tego tytułu zeznania podatkowego - uznał ...

  • Załadunek sztuk padłych bez podatku dochodowego

    Załadunek sztuk padłych bez podatku dochodowego

    Rolnik, który za wynagrodzeniem dokonuje załadowania odpadów w postaci padłych sztuk zwierząt na kontenerze celem ich utylizacji, winien wynagrodzenie to zaliczyć do dochodów z gospodarstwa rolnego, które są wyłączone z podatku ...

  • Jak skorzystać z ulg podatkowych przy PIT-40A?

    Jak skorzystać z ulg podatkowych przy PIT-40A?

    Wiele osób, które utrzymuje się z emerytur czy rent, rozliczenia podatkowe powierza ZUS-owi. Takie rozwiązanie jest wygodne, bo podatnik nie musi zajmować się wypełnianiem PIT-u, ale uniemożliwia skorzystanie z ulg. Co powinien zrobić ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.