eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › PIT od obligacji


2017-02-24 12:11 autor: przemo159

556 odsłon

PIT od obligacji

Kilka lat temu kupiłem na GPW obligacje (seria B) jednej ze spółek. Spółka miała wykupić je w 2014. Niestety nie wykupiła, sąd ogłosił upadłość firmy z możliwością zawarcia układu. Układ z obligatariuszami został zawarty i na jego podstawie otrzymałem kolejne obligacje (seria C) - mianowicie podpisałem z emitentem formularz nabycia obligacji serii C, z zaliczeniem na poczet ceny emisyjnej wierzytelności z tytułu wykupu obligacji serii B (tych niewykupionych).

Nowe obligacje (seria) otrzymałem na początku roku 2016. Czy w związku z tym muszę się rozliczyć z US? Planuję w PIT-38 (część C) - inne przychody, wpisać wartość otrzymanych obligacji, w koszcie uzyskania przychodów wartość środków jakie rzeczywiście wydałem na ich zakup na rynku.

Następnie w roku kiedy je sprzedam lub zostaną umorzone podobnie rozliczyć tą operacje. W pole przychód - wartość środków jakie uzyskałem, w kosztach - wartość otrzymanych obligacji serii C (oczywiście wszystko w PIT-38, część C) Czy mój sposób myślenia jest prawidłowy?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • gplay

  Dodano 2017-01-26 14:28 przez gplay

  Pomoc w wypełnieniu PIT-u

  Witam,sprzedałem swoje przedmioty do gry, ponieważ już w nią nie gram i podczas sprzedaży zauważyłem, że można na tym zarobić na zasadzie: kup taniej - sprzedaj drożej, więc tak zacząłem robić, kupowane przedmioty miałem maks do miesiąca czasu, czyli teraz od tego pewnie muszę odprowadzić podatek.Te...

 • malloxx

  Dodano 2014-03-19 14:55 przez malloxx

  Sprzedaż akcji i podatek

  Witam,
  w tamtym roku sprzedałam akcje w kwocie 2690 zł. Muszę się teraz z tego rozliczyć, lecz nie dostałam PIT-8C, więc jak mam to zrobić? Wiem, że muszę wypełnić PIT-38, ale w którą rubrykę mam wpisać ten dochód?

 • tini80

  Dodano 2014-02-14 10:05 przez tini80

  Praca we Francji a rozliczenie roczne w Polsce

  Mąż pracował od lutego 2013 we Francji (praca legalna), dodatkwo inwestował w akcje i obligacje. Czy musi rozliczyć się w Polsce z dochodu z Francji?

 • MIKA124

  Dodano 2017-02-24 08:29 przez MIKA124

  Jaki nr PIT-u?

  Witam, oboje z mężem otrzymaliśmy z mężem PIT-11, który rozliczyliśmy i wysłaliśmy do US, wybierając druk 37 (tego dnia wysłaliśmy dwa rozliczenia, bo okazało się, że czegoś nie ujełam, także złożyliśmy korektę).Wczoraj mąż dostał PIT-8C, wypełniona rubryka D, dofinansowanie, w związku z tym proszę ...

 • adamdi

  Dodano 2017-02-21 16:58 przez adamdi

  Rozliczenie odpłatnego zbycia nagrody w PIT-36

  Otrzymałem od banku nagrodę w postaci telefonu komórkowego o wartości 550 zł brutto. Zgodnie z regulaminem promocji nagroda była zwolniona z podatku na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych. W terminie krótszym niż pół roku sprzedałem ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.