eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › PIT-8C, dochód z porozumienia z deweloperem a koszty


2016-03-30 04:08 autor: tonnia

808 odsłon

PIT-8C, dochód z porozumienia z deweloperem a koszty

Witam,

otrzymałam od dewelopera PIT-8C z dochodem z porozumienia ws. zaspokojenia roszczeń wynikających z nieusuniętych przez dewelopera usterek w moim mieszkaniu.

Za otrzymane pieniądze naprawiłam usterki (faktura VAT 03/2016). Czy mogę ten koszt związany z moim przychodem wykazanym w PIT-8C rozliczyć?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Pelkas

    Dodano 2015-04-14 17:48 przez Pelkas

    Rozliczenie PIT-8C po raz pierwszy

    Witam,
    nigdy jeszcze nie rozliczałem żadnego świadczenia PIT. Od firmy Vivus dostałem PIT-8C, na którym mam przychód w wysokości 30 zł jako bonus pieniężny. Nie miałem innych dochodów w roku 2014.
    Czy wystarczy, że wypełnię PIT-8C, czy muszę się również rozliczyć gdzieś indziej?

  • Ewcik

    Dodano 2017-03-28 23:27 przez Ewcik

    PIT-8C a przychód z innych źródeł

    Witam serdecznie,mam następujące pytanie. W 2003 roku wprowadziłam się do mieszkania członkowsko- lokatorskiego. Wpłaciłam 30% wartości mieszkania jako wkład własny. Nie pamiętam dokładnej kwoty, ale wtedy było to około 30 000 zł. W zeszłym roku postanowiłam przekazać mieszkanie spółdzielni mieszkan...

  • BMO

    Dodano 2016-03-31 11:16 przez BMO

    Jak należy rozliczyć otrzymany przez syna przychód w zeznaniu rocznym PIT-37?

    Syn lat 12 i otrzymał PIT-8C. W rubryce D jest wpisany przychód 600 zł (Nagroda Prezydenta Miasta, art. 20 ust. 1 ustawy). Dotychczas wypełniałam PIT-37 (rozliczenie wspólne z małżonkiem).
    Jak należy rozliczyć otrzymany przez syna przychód? Czy należy odprowadzić podatek od tej kwoty oraz, gdzie wp...

  • mikki195

    Dodano 2016-03-29 20:49 przez mikki195

    Czy rozliczać się z PIT-8C?

    Witam,
    dostałem PIT-8C (stypendium). Kwota wypłacona to 900 zł. Czy muszę się z tego rozliczać? Dodam, że w ubiegłym roku nie pracowałem.

  • anita360

    Dodano 2016-03-29 12:01 przez anita360

    Jak rozliczyć PIT-8C oraz PIT-40A?

    Witam, mam do rozliczenia dziadka, dostał on PIT-40A z zakładu emerytalnego (dochód to 30381,24 zł) oraz PIT-8C, w którym jest wypełnione pole D jako rekompensata 259,70 zł (jest myśliwym i kupuje dziki na własny użytek).Jak mam go rozliczyć, jeśli program komputerowy wskazuje mi w PIT-36 do oddania...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania