eGospodarka.pl

Twoje ustawienia

Porady

Kategorie

EKSPERCI

Witam,

kupiłem samochód, który sprzedałem przed upływem 6 miesięcy. Samochód sprzedany został ze stratą. Pracowałem w kilku miejscach na umowy zlecenia oraz umowę o pracę.

Rozumiem, że mam wypełniać PIT-36? Z tego co się orientuje w rubryce "inne" mam napisać kwoty związane z samochodem, tj. kupno i sprzedaż? Bo pozostałe rubryki wypełniam tak jak w PIT-37? 

Z góry dziękuję za odpowiedź!

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-03-03 21:20 autor odpowiedzi: Biuro Rachunkowe DEKLAR Gliwice

  Tak, należy ująć tę transakcję w zeznaniu PIT-36 łącznie z innymi uzyskanymi dochodami opodatkowanymi według skali podatkowej. Przychód ze sprzedaży samochodu stanowi przychód z innych źródeł i należy go wykazać w wierszu „inne źródła” części D lub E formularza.

  Tak, pozostałe przychody ujmujemy w deklaracji podbnie jak PIT-37  zgodnie z oznaczeniem rubryk.

  www.deklar.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj

 • 2014-03-08 01:56 autor odpowiedzi: raist17

  Proszę w takim razie o dalsze wyjaśnienie.

  Sprzedałem samochód ze stratą, przed upływem 6 miesięcy od dnia zakupu (mocno uszkodzony w kolizji drogowej). Oprócz tego osiągnąłem przychód z tzw. innego źródła (z ubezpieczenia społecznego). Jak wszystko to wpisuje w tę rubrykę, o której mowa powyżej, to system (e-deklaracje) oblicza określoną stratę. Tyle, że w wyniku takiej operacji zwiększa się suma nadpłaconego podatku, ponieważ za przychód z ubezpieczenia społecznego organ rentowy odprowadził zaliczkę na podatek dochodowy. Wydaje mi się, że nie jest to do końca prawidłowe postępowanie w takiej sytuacji. Czy się mylę? Należy to jakoś inaczej rozliczyć? Z góry dzięki za odpowiedź

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

PODOBNE PYTANIA

O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.

 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.