eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › Jak rozliczyć PIT-8C?


2014-02-27 10:57 autor: gandalfwww

72 921 odsłon

Jak rozliczyć PIT-8C?

Witam,

czy dochód z PIT-8C wpisuję w specjalną rubrykę PIT-37, czy też dodaję do pola z sumą dochodów?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-03-14 21:16 autor odpowiedzi: Krystyna Dąbrowska doradca podatkowy

  Formularz PIT-8C, który otrzymują podatnicy, stanowi informację o przychodach z innych źródeł oraz o niektórych dochodach z kapitałów pieniężnych.

  Informacja PIT-8C może być  podstawą wypełnienia dwóch różnych zeznań podatkowych. W przypadku przychodów z odpłatnego zbycia papierów wartościowych podatnik będzie obowiązany wypełnić PIT-38, a gdy informacja PIT-8C zawiera przychody z innych źródeł, właściwe będzie zeznanie roczne PIT-36.Wykazujemy przychód  jako inne źródła przychodu  a przychody z innych źródeł, opodatkowanych na ogólnych zasadach przy zastosowaniu skali podatkowej, od których ani płatnik, ani podatnik w ciągu roku podatkowego nie miał obowiązku odprowadzenia zaliczek, rozlicza się w zeznaniu rocznym PIT-36.

  Jack LEE

  Jack LEE skomentował/a odpowiedź 2015-02-09 18:28

  Dziękuję Pani, to genialnie prosta odpowiedź. Większość doradców ma problemy czytania ze zrozumieniem. Podatnik pyta w prosty sposób ale doradcy odpowiadją na 1000 róznych sposobów, generalnie nie odpowiadają poprawnie. Logika podpowiada, że to dochód inny ale system przyzwyczaił nas do powątpiewania w to co logiczne. Może dzięki takim ludziom jak Pani będzie lepiej. Bardzo dziękuję.

  Biuro Rachunkowe Praktyk s.c w lublinie

  Oceń odpowiedź 6 55

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Porady Podatki

MENU
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.