eGospodarka.pl

Twoje ustawienia

Porady

Kategorie

EKSPERCI

Witam,

od stycznia do kwietnia 2013 byłam zatrudniona w oparciu o umowę o pracę. Otrzymałam od pracodawcy PIT-11. Od maja do grudnia 2013 prowadziłam działalność gospodaraczą. Książkę przychodów i rozchodów prowadzę za pośrednictwem "biura internetowego"(wfirma.pl). Każdego miesiąca wykazywałam stratę, a zaliczka na podatek była zerowa, tym samym nie wniosłam do US żadnej zaliczki na podatek dochodowy.

Nie do końca jestem pewna, w jaki sposób mam się rozliczyć za 2013 r. - PIT-36, PIT-37? Obecnie jestem przedstawicielem handlowym, na własnej działalności - "pracę" wykonuję w oparciu o umowę zlecenie i agencyjną.

Co ze składkami zdrowotnym i społecznym, które wpłacałam co miesiąc do ZUS (jestem na "ZUS-e uprzywilejowanym"). Zwłaszcza, że od maja do października składka na ubezpieczenie społeczne była odejmowana od dochodu, a od listopada do grudnia dodatkowo od wyliczonej zaliczki na podatek również składka zdrowotna. Jak ten fakt mam uwzględnić w rozliczeniu rocznym?

Magda

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

PODOBNE PYTANIA

O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.

 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.