eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › Rozliczenie z US za 2013 rok przy umowie o pracę i własnej działalności gospodarczej


2014-02-21 17:36 autor: macze44

1 337 odsłon

Rozliczenie z US za 2013 rok przy umowie o pracę i własnej działalności gospodarczej

Witam,

od stycznia do kwietnia 2013 byłam zatrudniona w oparciu o umowę o pracę. Otrzymałam od pracodawcy PIT-11. Od maja do grudnia 2013 prowadziłam działalność gospodaraczą. Książkę przychodów i rozchodów prowadzę za pośrednictwem "biura internetowego"(wfirma.pl). Każdego miesiąca wykazywałam stratę, a zaliczka na podatek była zerowa, tym samym nie wniosłam do US żadnej zaliczki na podatek dochodowy.

Nie do końca jestem pewna, w jaki sposób mam się rozliczyć za 2013 r. - PIT-36, PIT-37? Obecnie jestem przedstawicielem handlowym, na własnej działalności - "pracę" wykonuję w oparciu o umowę zlecenie i agencyjną.

Co ze składkami zdrowotnym i społecznym, które wpłacałam co miesiąc do ZUS (jestem na "ZUS-e uprzywilejowanym"). Zwłaszcza, że od maja do października składka na ubezpieczenie społeczne była odejmowana od dochodu, a od listopada do grudnia dodatkowo od wyliczonej zaliczki na podatek również składka zdrowotna. Jak ten fakt mam uwzględnić w rozliczeniu rocznym?

Magda

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Porady Podatki

MENU
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.