eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPodatkiRozliczenia roczne › Jak rozliczyć dochody z Polski i Danii w ciągu jednego roku?


2013-12-15 12:07 autor: ulka3

3 691 odsłon

Jak rozliczyć dochody z Polski i Danii w ciągu jednego roku?

Witam,

chciałabym się upewnić co do poprawności złożonych zeznań podatkowych za rok 2012. Do końca lutego pracowałam w Polsce. Od 1 marca do końca roku pracowałam i mieszkałam w Danii. W związku z tym w Polsce złożyłam PIT-36 wraz z załącznikiem ZG, który wliczał dochód duński do dokonania obliczenia wysokości należnego podatku w Polsce. Wygląda na to, że ze „strony polskiej” wszystkie formalności zostały dokonane.

Moje pytanie dotyczy zeznania składanego w Danii, ponieważ tutaj kwota dochodu z Polski nie została dodana i podatek został obliczony tylko na bazie dochodów duńskich. Czy powinnam składać korektę to tego zeznania? Wiem, że istnieje pomiędzy tymi krajami umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania, ale jak dla mnie jest dużo znaków zapytania, chociażby w kwestii określenia kraju rezydencji podatkowej.

Z góry dziękuję za pomoc.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia roczne

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Porady Podatki

MENU
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.