eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Przerwanie urlopu wychowawczego i przejście na L4 ciążowe, a wypowiedzenie umowy o pracę


2013-09-07 12:46 autor: ape

2 205 odsłon

Przerwanie urlopu wychowawczego i przejście na L4 ciążowe, a wypowiedzenie umowy o pracę

Obecnie przebywam na urlopie wychowawczym, który mam przewidziany do końca 2014 roku, czyli do końca trwania mojej umowy na czas określony. Niedawno dowiedziałam się, że jestem w drugiej ciąży. Wiem, że mogę skorzystać z możliwości przerwania urlopu wychowawczego i przejścia na L4 ciążowe.

Martwi mnie tylko jedna kwestia, gdyż z pracodawcą rozstawałam się w "średnio miłych stosunkach", dlatego boje się, czy ten może przedstawić mi wypowiedzenie o pracę, w momencie gdy ja mu przyniosę L4 ciążowe. Dodam jeszcze, że nie zamierzam osobiście pojawiać się w firmie tylko wręczyć/przesłać przez kogoś L4 w dniu, w którym mam się stawić w biurze.

I jeszcze jedno pytanie: czy jak szczerze przedstawię pracodawcy moje zamiary - żeby nie musiał szykować dla mnie stanowiska pracy i się stresować - czy ta wiedza - w jego rękach - może niekorzystnie wpłynąć na moją sytuację?

I czy L4, które dostarczę musi być dokładnie z datą w dniu, którym mam się stawić w pracy czy może być z datą wcześniejszą? Nie wiem czy uda mi się zgrać dokładnie wizytę doktora z datą rozpoczęcia pracy.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-09-07 12:58 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Będąc na urlopie wychowawczym a jednocześnie w ciąży pracodawca nie może Panią zwolnić. Umowa wygaśnie zgodnie z tym jak jest zapisana, gdyż pracodawca nie ma obowiązku ją przedłużyć (bo urodzi Pani przed końcem 2014).

  Wschodnie Centrum Wsparcia dla Biznesu GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-09-07 13:06 autor odpowiedzi: ape

  dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Porady Prawo

MENU
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.