eGospodarka.pl

Twoje ustawienia

Porady

Kategorie

EKSPERCI

Obecnie przebywam na urlopie wychowawczym, który mam przewidziany do końca 2014 roku, czyli do końca trwania mojej umowy na czas określony. Niedawno dowiedziałam się, że jestem w drugiej ciąży. Wiem, że mogę skorzystać z możliwości przerwania urlopu wychowawczego i przejścia na L4 ciążowe.

Martwi mnie tylko jedna kwestia, gdyż z pracodawcą rozstawałam się w "średnio miłych stosunkach", dlatego boje się, czy ten może przedstawić mi wypowiedzenie o pracę, w momencie gdy ja mu przyniosę L4 ciążowe. Dodam jeszcze, że nie zamierzam osobiście pojawiać się w firmie tylko wręczyć/przesłać przez kogoś L4 w dniu, w którym mam się stawić w biurze.

I jeszcze jedno pytanie: czy jak szczerze przedstawię pracodawcy moje zamiary - żeby nie musiał szykować dla mnie stanowiska pracy i się stresować - czy ta wiedza - w jego rękach - może niekorzystnie wpłynąć na moją sytuację?

I czy L4, które dostarczę musi być dokładnie z datą w dniu, którym mam się stawić w pracy czy może być z datą wcześniejszą? Nie wiem czy uda mi się zgrać dokładnie wizytę doktora z datą rozpoczęcia pracy.

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-09-07 12:58 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Będąc na urlopie wychowawczym a jednocześnie w ciąży pracodawca nie może Panią zwolnić. Umowa wygaśnie zgodnie z tym jak jest zapisana, gdyż pracodawca nie ma obowiązku ją przedłużyć (bo urodzi Pani przed końcem 2014).

  Wschodnie Centrum Wsparcia dla Biznesu GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj

 • 2013-09-07 13:06 autor odpowiedzi: ape

  dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam!

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

PODOBNE PYTANIA

Podobne pytania

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Eksperci radzą

Tematy

Poprzednie pytania

O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.

 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.