eGospodarka.pl

Twoje ustawienia

Porady

Kategorie

EKSPERCI

Witam,

Szukam porady: obecnie jestem na bezpłatnym wychowawczym. Do końca marca 2014 r. chcemy się postarać o rodzeństwo dla naszego synka. Umowę mam do końca grudnia 2014 r. Pytania na jakie szukam odpowiedzi:

1. Czy gdybym pod koniec wychowawczego zaszła w ciążę muszę wrócić do pracy na jakiś czas żeby nabyć prawo do chorobowego?

2. W przypadku gdybym nie musiała wracać wraz z końcem wychowawczego mogę wręczyć L4 (koniec wychowawczego 31 marca a L4 np. od 1 kwietnia).

3. Umowę mam do końca 2014 r. przypuśćmy, że urodziłabym w 2015 r. czy będzie przysługiwał mi urlop macierzyński? W jakim wymiarze i jak płatny pół roku 100% a drugie pół 80%?

4. Gdzie wówczas musiałabym złożyć wniosek o macierzyński: w pracy, gdzie skończy mi się umowa czy w jakiejś innej instytucji państwowej?

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-09-08 22:03 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Zwolnienie L-4 przedkłada Pani pracodawcy przerywając urlop wychowawczy i nabywa prawo do zasiłku chorobowego. W tym przypadku umowa , która ma Pani na czas określony zostanie przedłużona do dnia porodu. Urlop macierzyński będzie przysługiwał w pełnym wymiarze. Wniosek składa Pani u pracodawcy a on przesyła dokumenty do ZUSu.

    Wschodnie Centrum Wsparcia dla Biznesu GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

PODOBNE PYTANIA

O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.

 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.