eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Wypadek w pracy i L4. Czy pracodawca powinien przedłużyć mi umowę na czas określony?


2013-03-29 09:48 autor: rafalkulka75

4 516 odsłon

Wypadek w pracy i L4. Czy pracodawca powinien przedłużyć mi umowę na czas określony?

Witam :)

Mam takie pytanie odnośnie L4. Otóż mam umowę  tak zwaną miesięczną, czyli od 01.03.2013 do 31.03.2013. Dnia 01.03.2013 miałam wypadek w pracy - poparzyłam sobie  rękę - mam poparzenie 2 stopnia.

Od 05.03.2013 do dziś 27.03.2013 mam jeszcze L4 - prawdopodobnie moje chorobowe potrwa jeszcze z 2 tygodnie, jak nie dłużej - ręka się źle goi :(  i tu mam pytanie czy pracodawca nie ma obowiązku mi przedłużyć umowy o pracę? Jak to wszystko wygląda? Bardzo proszę o odpowiedź.

Z góry bardzo dziękuję.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-03-27 14:04 autor odpowiedzi: Jowita

    Pracodawca nie ma obowiązku przedłużyć umowy :(

    www.e-prawapracownika.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-03-27 14:05 autor odpowiedzi: rafalkulka75

    ALE JEŻELI TO BYŁ WYPADEK W PRACY?

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-03-27 14:11 autor odpowiedzi: Jowita

    Pracodawca nie ma obowiązku przedłużać umowy, wypłtę świadczenie po ustaniu ztrudnienia przejmie ZUS

    www.e-prawapracownika.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-03-27 14:13 autor odpowiedzi: rafalkulka75

    TAK WIĘC PROSZĘ MI JESZCZE POWIEDZIEĆ-CZY JA MOGĘ NORMALNIE ZGŁOSIĆ WYPADEK W PRACY TERAZ CZY PO ZAKOŃCZENIU LECZENIA?

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-03-27 14:17 autor odpowiedzi: Jowita

    Pracownik, który uległ wypadkowi, jeżeli stan jego zdrowia na to pozwala, powinien poinformować niezwłocznie o wypadku swojego przełożonego
    (§ 1 rozporządzenia Rady Ministrów z 28 lipca 1998 r. w sprawie ustalania okoliczności i przyczyn wypadków przy pracy oraz sposobu ich dokumentowania)

    www.e-prawapracownika.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-03-27 14:23 autor odpowiedzi: rafalkulka75

    A CZY JA BĘDĄC UBEZPIECZONA W TEJ FIRMIE MOGĘ STARAĆ SIĘ O ODSZKODOWANIE?

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-03-28 08:37 autor odpowiedzi: rafalkulka75

    CZY JA MOGĘ PROSIĆ O ODPOWIEDZ?

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-03-28 10:34 autor odpowiedzi: Jowita

    Możesz starać się od pracodawcy w/g kodeksu cywilnego o odszkodowanie i zadośćuczynienie za dozanne urazy w wyniku uszkodzenia ciała lub rozstroju zdrowia.

    www.e-prawapracownika.pl

    Oceń odpowiedź 2 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • em10

    Dodano 2013-12-15 22:48 przez em10

    Zwolnienie L4 - płatne czy nie?

    Cześć,
    mam takie pytanie: podpisałam umowę o pracę na czas określony 4 listopada a poszłam na zwolnienie lekarskie z powodu anginy 6 grudnia (na 10 dni). Czy za ten czas zwolnienia przysługuje mi jakieś wynagrodzenie? I jeżeli tak, to kto powinien je wypłacić? Pracodawca czy ZUS?

  • principesca04

    Dodano 2013-10-18 23:50 przez principesca04

    Stoisko rybne a wypadek przy pracy

    Pracuję na stoisku rybnym w jednym z większych supermarketów. Przy porannym wykładaniu ryb na stoły wbiła mi się ość jednej z ryb, była bardzo cienka i wbiła się dość głęboko. Sprawa skończyła się wieczorną wizytą na pogotowiu, po nieudanych próbach wyjęcia owej ośći palec został zszyty i skończyło ...

  • jolka.rulezz

    Dodano 2013-09-22 18:05 przez jolka.rulezz

    Pracodawca nachodzi mojego lekarza

    Pracodawca nachodzi mojego lekarza zarzucając mu wystawienie mi L4 za pieniądze, co jest nie zgodne z prawdą. Mam już dawno skierowanie na operację, ale bałam się i jeszcze musiałam pracować.
    Dziś bywa tak, że nie mogę utrzymać szklanki w ręku. Tu pojawia się problem: mam umowę na czas określony (28...

  • lobbo999

    Dodano 2013-08-20 16:20 przez lobbo999

    Czy pracodawca ma prawo nie przedłużać umowy na czas określony?

    Wypadek w pracy miałam 12.08.2013 r. a umowę na czas określony miałam do 18.08.2013 r. Czy pracodawca powinien nie przedłużyć umowy skoro miałam wypadek w pracy?

  • malina2409

    Dodano 2013-04-30 13:02 przez malina2409

    Wypadek przy pracy w Niemczech a koniec umowy

    Witam,
    Mój brat miał wypadek przy pracy w Niemczech i jest na zwolnieniu. Umowa była na czas określony do dzisiaj.
    Pracodawca już zapowiedział, że nie przedłuży mu umowy a zwolnienie ma do 8 maja. Nie wie czy dostanie kolejne zwolnienie i tu mam pytanie: czy pracodawca może nie przedłużyć mu umowy? ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Praca na zwolnieniu lekarskim: co za nią grozi?

    Praca na zwolnieniu lekarskim: co za nią grozi?

    Popularne L4 to nic innego jak oświadczenie, że nie jesteśmy zdolni do pracy. Jakie konsekwencje ma podjęcie pracy w trakcie zwolnienia lekarskiego?

  • Przywrócenie do pracy: zgłoszenie gotowości a choroba

    Przywrócenie do pracy: zgłoszenie gotowości a choroba

    Przyjrzyjmy się następującej sytuacji: na mocy wyroku sądu pracownik został przywrócony do pracy. Po 14 dniach od uprawomocnienia się wyroku stawił się w firmie ze zwolnieniem lekarskim w ręku. Poinformował, że w terminowym zgłoszeniu ...

  • Czy praca za granicą ma wpływ na staż pracy w Polsce?

    Czy praca za granicą ma wpływ na staż pracy w Polsce?

    Czy po powrocie z zagranicy polski pracodawca zaliczy zatrudnienie za granicą do stażu pracy, od którego zależy wymiar urlopu wypoczynkowego? Jakie dokumenty przedłożyć, by udowodnić pracę w innym kraju i czy konieczne jest ich urzędowe ...

  • Badania kontrolne po L4

    Badania kontrolne po L4

    Pracownik, który przebywał na zwolnieniu chorobowym dłużej niż przez 30 dni, powinien wykonać przed powrotem do pracy badania kontrolne. Podstawą prawną tego obowiązku jest art. 299 § 2 kodeksu pracy, który wskazuje, że pracownik podlega ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

MENU
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.