eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Ustalenie stosunku pracy


2013-02-25 11:37 autor: konto usunięte

1 701 odsłon

Ustalenie stosunku pracy

Witam,

Od 28 stycznia 2013 roku do 19 lutego włącznie pracowałam w s.c.: na początku była mowa o umowie, którą miałyśmy podpisać - niestety tylko mowa. Po przyjściu 20 stycznia do pracy usłyszałam, że z końcem miesiąca się żegnamy, więc postanowiłam że nie będę dłużej już tam pracować i wyszłam pozostawiając mój nr konta, na który mają zostać mi przelane pieniążki za ten okres pracy.

Usłyszałam wtedy, że obowiązuje nas umowa, więc krótko skwitowałam, że nigdy nie została mi ona dana do podpisu i wyszłam. Co powinnam w takiej sytuacji zrobić? Posiadam jeszcze klucze od siedziby firmy, jak dzwoniłam żeby uzgodnić w jaki sposób mam je zwrócić właścicielka nie odebrała ode mnie telefonu ani nie oddzwoniła.

Teraz z kolei mam telefon w sprawie kluczy od nowo zatrudnionej tam dziewczyny, której wyjaśniłam, że klucze oddam tylko i wyłącznie do rąk własnych właścicielowi a nie przez pośredników.

Martwi mnie odzyskanie mojego wynagrodzenia i uzyskanie umowy.

Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-02-26 10:01 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Szanowa Pani,

  proszę wysłac do pracodawcy wezwanie do zapłaty wynagrodzenia z wyzanczeniem konkretnego terminu zapłaty pod rygorem skierowania sprawy na drogę postępownia sądowego.

  Po tym okresie może Pani złożyć pozew o zapłatę do sądu pracy o zapłatę wynagrodzenia, nie ma potrzeby ustalania stosunku pracy. Sąd uczyni to w sprawie o wynagrodzenie.

  z wyrazami szacunku,

  Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Wylag Spółka Partnerska

  Oceń odpowiedź 1 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-02-26 10:06 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Dziękują za odpowiedź:)

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2013-02-26 10:28 autor odpowiedzi: mia70

  Witam,

  proszę oddać jak najszybciej klucze, najlepie udac się do firmy i w obecnosci świadka oddać klucz właścicielce, pozdrawiam

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Porady Prawo

MENU
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.