eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Urlop wychowawczy a kolejna ciąża


2013-01-10 08:26 autor: lisek85

2 422 odsłon

Urlop wychowawczy a kolejna ciąża

Jestem na urlopie wychowawczym na pierwsze dziecko do dnia 19.05.2013 r. Jestem w ciąży, przewidywany termin porodu jest na 14.04.2013 r. Z końcem urlopu wychowawczego kończy mi się również umowa o pracę. Chciałabym się dowiedzieć czy należy mi się zasiłek macierzyński i na jaki okres.

Jeżeli przysługuje mi i urlop i zasiłek, co w takim razie dzieje się z tym miesiącem urlopu wychowawczego czy jest on przerwany? Czy trwa dalej? Jak trwa dalej to od kiedy by mi się należał urlop macierzyński. Co się dzieje z umową? Jest ona przedłużona czy pracodawca płaci przez ten miesiąc do końca umowy a później ZUS? Kiedy i jakie należy złożyć dokumenty? A co z urlopem wychowawczym na drugie dziecko?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-01-16 20:50 autor odpowiedzi: kasia8313

    Witam!

    Ja byłam w podobnej sytuacji, pierwszy urlop wychowawczy miałam do 16.02,2011. umowa kończyła mi się 31.01.2011. Skończył mi się wychowawczy i przejął mnie ZUS (tamta firma się zlikwidowała) Urodziłam drugie dziecko 15.02.2011 roku dostałam macierzyńskie i chorobowe za te 15 dni z ZUSU sama musiałam załatwiać papiery w Zusie poniewaz firma juz nie istniała, wypisywali mi tylko jakiś druk do Zusu. Po skończonym macierzyńskim zatrudniłam się w kolejenej firmie w której przepracowałam pół roku i poszłam na wychowawcze na drugie dziecko.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Porady Prawo

MENU
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.