eGospodarka.pl

Twoje ustawienia

Porady

Kategorie

EKSPERCI

Jestem na urlopie wychowawczym na pierwsze dziecko do dnia 19.05.2013 r. Jestem w ciąży, przewidywany termin porodu jest na 14.04.2013 r. Z końcem urlopu wychowawczego kończy mi się również umowa o pracę. Chciałabym się dowiedzieć czy należy mi się zasiłek macierzyński i na jaki okres.

Jeżeli przysługuje mi i urlop i zasiłek, co w takim razie dzieje się z tym miesiącem urlopu wychowawczego czy jest on przerwany? Czy trwa dalej? Jak trwa dalej to od kiedy by mi się należał urlop macierzyński. Co się dzieje z umową? Jest ona przedłużona czy pracodawca płaci przez ten miesiąc do końca umowy a później ZUS? Kiedy i jakie należy złożyć dokumenty? A co z urlopem wychowawczym na drugie dziecko?

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-01-16 20:50 autor odpowiedzi: kasia8313

  Witam!

  Ja byłam w podobnej sytuacji, pierwszy urlop wychowawczy miałam do 16.02,2011. umowa kończyła mi się 31.01.2011. Skończył mi się wychowawczy i przejął mnie ZUS (tamta firma się zlikwidowała) Urodziłam drugie dziecko 15.02.2011 roku dostałam macierzyńskie i chorobowe za te 15 dni z ZUSU sama musiałam załatwiać papiery w Zusie poniewaz firma juz nie istniała, wypisywali mi tylko jakiś druk do Zusu. Po skończonym macierzyńskim zatrudniłam się w kolejenej firmie w której przepracowałam pół roku i poszłam na wychowawcze na drugie dziecko.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

PODOBNE PYTANIA

 • Dodano 2013-06-12 21:42 przez kaatti

  Koniec umowy na czas określony na macierzyński. Co z umową i urlopem wychowawczym?

  Witam, 
  Z tego co już wiem, jak umowa o pracę skończy mi się w czasie urlopu macierzyńskiego, to pracodawca zobowiązany jest ją przedłużyć do końca tego urlopu, czyli jak teraz rok trwa ten urlop - prawda? A co z wychowawczym?
  Pracodawca przedłuży mi tylko do końca urlopu macierzyńskiego i koniec? N...

  kategoria: Umowy

 • Dodano 21 dni temu, 21:20 przez ass

  Urlop wychowawczy a umowa o pracę na czas określony

  Witam,
  obecnie jestem na urlopie macierzyńskim, który kończy się 11.08.2014. Z dniem 12.08.2014 powinnam iść pierwszy dzień do pracy. Biorąc pod uwagę moją sytuację  nie mogę wrócić na razie w tym roku do pracy. Chciałabym wziąć urlop wychowawczy, jeżeli jest to płatny, jeżeli nie ma takiego to bezp...

  kategoria: Urlopy pracownicze

 • Dodano 22 dni temu, 13:40 przez melissa84

  Umowa terminowa kończy się podczas urlopu macierzyńskiego

  Witam,
  jestem zatrudniona na umowę terminową I, która trwa do 30.06.2015 r. Obecnie jestem w ciąży, termin porodu to marzec 2015 roku. Umowa kończy się więc podczas gdy bedę na urlopie macierzyńskim.
  Pytanie: czy pracodawca może przedłużyć ze mną umowę od 01.07.2015, czyli kolejną terminową II podcz...

  kategoria: Umowy

 • Dodano 2014-05-26 09:30 przez gienia1233

  Urlop wychowawczy a druga ciąża

  Witam,
  obecnie przebywam na urlopie wychowawczym na pierwsze dziecko, który trwa do 5 lipca 2014 r. Tego dnia również kończy mi się umowa o pracę, która była zawarta na czas określony (5 lat). Jestem teraz w drugiej ciąży (6 tydzień). 
  Moje pytania brzmią: czy mogę skorzystać ze zwolnienia lekarskie...

  kategoria: Urlopy pracownicze

 • Dodano 2012-11-21 22:08 przez ksha

  7/8 etatu po urlopie macierzyńskim

  witam, mam umowę pracę na czas określony do końca tego roku, macierzyński do połowy lutego 2013 r. pracodawca nie chce przedłużyć mi umowy tylko zatrudnić mnie od marca dając umowę próbną 3 m-ce, potem 2 lata. obecna umowa jest na rok, poprzednie były na 3 i 24 m-ce. Czy kolejną umowę mam prawo dost...

  kategoria: Prawo pracy

Podobne pytania

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Eksperci radzą

Tematy

Poprzednie pytania

O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.

 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.