eGospodarka.pl

Twoje ustawienia

Porady

Kategorie

EKSPERCI

Pytania i odpowiedzi

Mam umowę na okres próbny do 31.10.12 czy mogę iść na zwolnienie lekarskie?

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2012-10-30 08:40 autor odpowiedzi: Zielona_Linia

  Witam,

  oczywiście, można iść na zwolnienie lekarskie w trakcie trwania umowy (a nawet - w pewnym wypadkach - po zakończeniu umowy). Jeśli po 31 października nie zostanie podpisana kolejna umowa, ZUS wypłaca zasiłek chorobowy (o ile osoba nabyła już prawa do otrzymania tego świadczenia: osoba podlegająca ubezpieczeniu chorobowemu obowiązkowo ma prawo do zasiłku chorobowego po upływie 30 dni nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego).

  Po utracie pracy można otrzymać świadczenia z tytułu niezdolności do pracy z powodu choroby, jeśli niezdolność do pracy powstanie podczas zatrudnienia i trwa po ustaniu stosunku pracym, a także w sytuacji, gdy niezdolność do pracy powstanie już po rozwiązaniu umowy (jednak tu niezdolność do pracy musi powstać w ściśle określonym terminie i trwać nieprzerwanie co najmniej 30 dni).

  Oceń odpowiedź 0 9

  skomentuj

 • 2012-11-22 22:21 autor odpowiedzi: sns1

  Witam. Mam też pytenie, też jestem na okresie wprobnym 3 miesiecznym za tydzień konczy sie okres  próbny i powodu mobingowcych poniżanie to że jestem obsokrajowcem ide na zwolnienie od psychiatry. Zwolnienie zaniose pracodawcy w ostatnim dniu trwajacej probnej umowy. Interesuje mnie co dalej =, rozumiem ze od kolejnego dnia po zakonczeniu umowy ZUS przyjmuje obowiazek wyplaty kasy. Gdyż z pracodawca umowa automatycznie zostala zokonczona. Ile Zus wyplaci pieniedzy i czy to bedzie zaliczolo sie jako zasilek chorobowy czy zasilek dla bezrobotnego gdyz juz nie bede przeciez pracownikiem

  Oceń odpowiedź 0 49

  skomentuj

 • 22 dni temu, 07:26 autor odpowiedzi: Jowita

  Zus będzie wypłacał zasiłek chorobowy po ustaniu zatrudnienia. Podstawa do zasiłku chorobowego będzie liczona jako średnia z 2 miesięcy poprzedzających miesiąc powstania niezdolności do pracy.

  www.e-prawapracownika.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

PODOBNE PYTANIA

O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.

 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.