eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Czy należy mi się zasiłek dla bezrobotnych


2012-07-18 22:08 autor: kaja

32 477 odsłon

Czy należy mi się zasiłek dla bezrobotnych

czy należy mi się zasiłek dla bezrobotnych jeśli od jakiegoś czasu dokładnie od 4 lat pracuję na 1/2 etatu (łącznie w jednym zakładzie pracuję 8 lat jednak ostatnie 4 lata na 1/2 etatu gdyż po powrocie z urlopu wychowawczego zostałam zmuszona do podpisania porozumienia o przejściu na pól etatu)

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2012-07-19 15:49 autor odpowiedzi: Zielona_Linia

  Witam, jeśli chodzi o prawo do zasiłku dla bezrobotnych, to aby je nabyć należy w okresie ostatnich 18 miesięcy przed rejestracją mieć przepracowane co najmniej 12 miesięcy i za każdy miesiąc pracy osiągać co najmniej minimalne wynagrodzenie za pracę, od którego odprowadzane były składki na ubezpieczenie społeczne i Fundusz Pracy. Niezależnie od tego, czy pracowała Pani na pół etatu, czy na cały etat musi zostać spełniony warunek osiągania co najmniej minimalnego wynagrodzenia za każdy przepracowany miesiąc.

  Oceń odpowiedź 4 8

  skomentuj | odpowiedz

 • 2012-07-20 09:54 autor odpowiedzi: S-Kadra Beata Barwinek

  Prawo do zasiłku dla bezrobotnych przysługuje osobie która zarejestrowała się w powiatowym urzędzie pracy w okresie 18 miesięcy przed zarejestrowaniem co najmniej 365 dni byla zzatrudniona  i osiągła co najmniej minimalne wynagrodzenie ( w roku 2012 1500zł.l brutto) od którego istnieje obowiazek opłacania składki na Fundusz Pracy. W związku z powyższym nie ma znaczenia w jakim wymiarze czasu pracy pani była zatrudniona lecz w jakiej wysokości osiągała pani wynagrodzenie. Jeżeli było ono w każdym mieiśacu co najmniej minimalne, warunek do nabycia prawa do zasiłku uznaje się zaa spełniony ( podstawa prawna - art. 71 ustawy o promocji zatrunienia i istytucjach rynku pracy)


  Zatrudnienie, bezrobocie,rynek pracy, prawo administracyjne,

  Oceń odpowiedź 0 11

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Porady Prawo

MENU
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.