eGospodarka.pl

Twoje ustawienia

Porady

Kategorie

EKSPERCI

czy należy mi się zasiłek dla bezrobotnych jeśli od jakiegoś czasu dokładnie od 4 lat pracuję na 1/2 etatu (łącznie w jednym zakładzie pracuję 8 lat jednak ostatnie 4 lata na 1/2 etatu gdyż po powrocie z urlopu wychowawczego zostałam zmuszona do podpisania porozumienia o przejściu na pól etatu)

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2012-07-19 15:49 autor odpowiedzi: Zielona_Linia

  Witam, jeśli chodzi o prawo do zasiłku dla bezrobotnych, to aby je nabyć należy w okresie ostatnich 18 miesięcy przed rejestracją mieć przepracowane co najmniej 12 miesięcy i za każdy miesiąc pracy osiągać co najmniej minimalne wynagrodzenie za pracę, od którego odprowadzane były składki na ubezpieczenie społeczne i Fundusz Pracy. Niezależnie od tego, czy pracowała Pani na pół etatu, czy na cały etat musi zostać spełniony warunek osiągania co najmniej minimalnego wynagrodzenia za każdy przepracowany miesiąc.

  Oceń odpowiedź 4 7

  skomentuj

 • 2012-07-20 09:54 autor odpowiedzi: S-Kadra Beata Barwinek

  Prawo do zasiłku dla bezrobotnych przysługuje osobie która zarejestrowała się w powiatowym urzędzie pracy w okresie 18 miesięcy przed zarejestrowaniem co najmniej 365 dni byla zzatrudniona  i osiągła co najmniej minimalne wynagrodzenie ( w roku 2012 1500zł.l brutto) od którego istnieje obowiazek opłacania składki na Fundusz Pracy. W związku z powyższym nie ma znaczenia w jakim wymiarze czasu pracy pani była zatrudniona lecz w jakiej wysokości osiągała pani wynagrodzenie. Jeżeli było ono w każdym mieiśacu co najmniej minimalne, warunek do nabycia prawa do zasiłku uznaje się zaa spełniony ( podstawa prawna - art. 71 ustawy o promocji zatrunienia i istytucjach rynku pracy)

  Zatrudnienie, bezrobocie,rynek pracy, prawo administracyjne,

  Oceń odpowiedź 0 11

  skomentuj

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

PODOBNE PYTANIA

O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.

 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.