eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Jakie i kiedy mogę dać wypowiedzenie?


2012-05-16 15:34 autor: a.dropinska

3 523 odsłon

Jakie i kiedy mogę dać wypowiedzenie?

Jestem osobą zatrudnioną na czas określony 3 lata znalazłam leprzą ofertę pracy dziś jest środa a ja potrzebuję iść już w piątek do innej pracy.Cy mogę dać wypowiedzenie już w czwartek w trybie natychmiastowym?Jaką datę i co mam w nim napisać ?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2012-05-17 11:03 autor odpowiedzi: mia70

  Witam, tak "natychmiast" to może Pani za zgodą pracodawcy rozwiazać umowę o pracę na mocy porozumienia stron ze skutkiem prawnym na dzień 17.05.2012r. Jeśli Pani da wypowiedzenie z okresem dwutygodniowego wypowiedzenia to wtedy umowa rozwiąże się z dniem 02.06.2012r. i w tym okresie moze Pani wykorzystać urlop wypoczynkowy i to tez za zgodą pracodawcy. Jeśli chce Pani rozwiązać umowe o pracę w trybie natychmiastowym to musi mieć Pani "czarno na biały" przewinienie pracodawcy, iz np. pracodawca nie płaci wynagrodzenia w terminie, albo kieruje Panią do wykonywania pracy bez uprawnień, etc, pozdrawiam

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2012-06-06 14:48 autor odpowiedzi: Consuldimo.com

  Witam, do odpowiedzi powyżej chcę tylko dodać, iż pani umowa o pracę musi przewidywać możliwość jej rozwiązania za wypowiedzeniem.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.