eGospodarka.pl

Twoje ustawienia

Porady

Kategorie

EKSPERCI

Pytania i odpowiedzi

2012-05-16 15:34 autor: a.dropinska

2475 odsłon

Jakie i kiedy mogę dać wypowiedzenie?

Jestem osobą zatrudnioną na czas określony 3 lata znalazłam leprzą ofertę pracy dziś jest środa a ja potrzebuję iść już w piątek do innej pracy.Cy mogę dać wypowiedzenie już w czwartek w trybie natychmiastowym?Jaką datę i co mam w nim napisać ?

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2012-05-17 11:03 autor odpowiedzi: mia70

  Witam, tak "natychmiast" to może Pani za zgodą pracodawcy rozwiazać umowę o pracę na mocy porozumienia stron ze skutkiem prawnym na dzień 17.05.2012r. Jeśli Pani da wypowiedzenie z okresem dwutygodniowego wypowiedzenia to wtedy umowa rozwiąże się z dniem 02.06.2012r. i w tym okresie moze Pani wykorzystać urlop wypoczynkowy i to tez za zgodą pracodawcy. Jeśli chce Pani rozwiązać umowe o pracę w trybie natychmiastowym to musi mieć Pani "czarno na biały" przewinienie pracodawcy, iz np. pracodawca nie płaci wynagrodzenia w terminie, albo kieruje Panią do wykonywania pracy bez uprawnień, etc, pozdrawiam

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj

 • 2012-06-06 14:48 autor odpowiedzi: Consuldimo.com

  Witam, do odpowiedzi powyżej chcę tylko dodać, iż pani umowa o pracę musi przewidywać możliwość jej rozwiązania za wypowiedzeniem.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.

 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.