eGospodarka.pl

Twoje ustawienia

Porady

Kategorie

EKSPERCI

Pytania i odpowiedzi

2008-02-18 19:19 autor: alutka373

2875 odsłon

Praca na 0,75 etatu...

Jestem zaoczną studentką i pracuję na 0.75 etatu + 9 godzin tygodniowo na czas określony.Czy pracodawca może mnie zmusić do pracy w weekendy kosztem studiów? Czy muszę mięć przepracowane 39 godzin tygodniowo? Jest to moja pierwsza praca, ile w takim razie należy mi się dni urlopu?

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2008-02-19 12:10 autor odpowiedzi: Joanna.P

    Proszę dokładnie opisać wysokość etatu. 3/4 etat czy ilość godzin tygodniowo, bo pierwszy raz spotykam się z konstrukcją 3/4 + 9 godzin. Pracodawca może nakazać pracę w weekendy, jeżeli jest to praca w systemie zmianowym, może również poprosić o nadgodziny w soboty i niedziele, jeżeli zakłąd pracuje od poniedziałku do piątku. Proszę o dokładniejsze określenie charakteru Pani pracy. Wymiar urlopu zależy od stażu pracy - u Pani będzie to prawdopodobnie 20 dni.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj

  • 2008-02-19 16:05 autor odpowiedzi: alutka373

    Z pracodawcą miałam umowę ustną o wolnych weekendach, to była praca w markecie. umowa była sformuowana: 3/4 etatu + 9 godzin tygodniowo.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj

  • 2008-02-27 13:45 autor odpowiedzi: Joanna.P

    Jak się przeliczy to na godziny - to z 40 godzin na pełny etat tutaj wychodzi tylko 1 godzina mniej (39 godzin tygodniowo). Jeżeli sklep jest otwarty w weekendy to ma Pani obowiązek świadczyć pracę również w weekendy. Proszę ustalić na piśmie dni, w któe Pani ma pracować i wymiar godzinowy.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj

  • 2008-02-29 14:52 autor odpowiedzi: teresa

    Co do urlopu - to jesli Pani jest zatrudniona na 3/4 etatu to urlopu też przysługują 3/4 z wymiaru (w tym wypadku najniższego czyli 20 dni). W przypadku pierwszej pracy jest to 1/12 z pani wymiaru po przepracowanym każdym miesiącu.

    A swoją drogą nie mam pojęcia skąd pracodawca sobie wymyślił te +9 godzin???

    Natomiast jesli chodzi o zatrudnianie studentów to w obowiązkach pracodawcy zapisanych w KP jest mowa o ułatwianiu pracownikowi podnoszenia kwalifikacji zawodowych - art.94 p.6).

    Pozdrawiam

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.

 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.