eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Praca na 0,75 etatu...


2008-02-18 19:19 autor: alutka373

8 564 odsłon

Praca na 0,75 etatu...

Jestem zaoczną studentką i pracuję na 0.75 etatu + 9 godzin tygodniowo na czas określony.Czy pracodawca może mnie zmusić do pracy w weekendy kosztem studiów? Czy muszę mięć przepracowane 39 godzin tygodniowo? Jest to moja pierwsza praca, ile w takim razie należy mi się dni urlopu?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2008-02-19 12:10 autor odpowiedzi: Joanna.P

  Proszę dokładnie opisać wysokość etatu. 3/4 etat czy ilość godzin tygodniowo, bo pierwszy raz spotykam się z konstrukcją 3/4 + 9 godzin. Pracodawca może nakazać pracę w weekendy, jeżeli jest to praca w systemie zmianowym, może również poprosić o nadgodziny w soboty i niedziele, jeżeli zakłąd pracuje od poniedziałku do piątku. Proszę o dokładniejsze określenie charakteru Pani pracy. Wymiar urlopu zależy od stażu pracy - u Pani będzie to prawdopodobnie 20 dni.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2008-02-19 16:05 autor odpowiedzi: alutka373

  Z pracodawcą miałam umowę ustną o wolnych weekendach, to była praca w markecie. umowa była sformuowana: 3/4 etatu + 9 godzin tygodniowo.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2008-02-27 13:45 autor odpowiedzi: Joanna.P

  Jak się przeliczy to na godziny - to z 40 godzin na pełny etat tutaj wychodzi tylko 1 godzina mniej (39 godzin tygodniowo). Jeżeli sklep jest otwarty w weekendy to ma Pani obowiązek świadczyć pracę również w weekendy. Proszę ustalić na piśmie dni, w któe Pani ma pracować i wymiar godzinowy.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2008-02-29 14:52 autor odpowiedzi: teresa

  Co do urlopu - to jesli Pani jest zatrudniona na 3/4 etatu to urlopu też przysługują 3/4 z wymiaru (w tym wypadku najniższego czyli 20 dni). W przypadku pierwszej pracy jest to 1/12 z pani wymiaru po przepracowanym każdym miesiącu.

  A swoją drogą nie mam pojęcia skąd pracodawca sobie wymyślił te +9 godzin???

  Natomiast jesli chodzi o zatrudnianie studentów to w obowiązkach pracodawcy zapisanych w KP jest mowa o ułatwianiu pracownikowi podnoszenia kwalifikacji zawodowych - art.94 p.6).

  Pozdrawiam

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.