eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Świadczenie przedemerytalne


2012-04-16 11:53 autor: Kadrowa

2 062 odsłon

Świadczenie przedemerytalne

W związku z redukcją etatów w szkole w której pracuję. Mam pytenie jaki paragraf Kodeksu Pracy  ma znaleźć się na świadectwie pracy, abym otrzymała bez problemu zasiłek dla bezrobotnych. Czy w związku z tym, iż w obecnym miejscu pracy pracuję już 21 lat należy mi się 3 miesięczna odprawa z tytułu zwolnienia? W momencie rozwiązania stosunku pracy będę miała 39 lat i 6 miesięcy pracy, czy w zwiazku z tym pracodawca powinien wypłacić mi jubileusz 40-lecia pracy? W momencie rozwiązania umowy o pracę będę miała ukończone 58 rok życia czy kwalifikuję się do świadczenia przedemerytalnego?.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2012-04-16 12:24 autor odpowiedzi: mia70

    Witam,

    - "rozwiązania umowy o pracę za  wypowiedzeniem przez pracodawcę z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia zgodnie z art. 30 §1 pkt. 2 Kodeksu Pracy; w związku z art. 10 ustawy z 13 marca 2003 r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (Dz.U. nr 90, poz. 844 ze zm.)"

     - odprawa sie nalezy w wysokości 3 miesięcznego wynagrodzenia

    - nagroda jubileuszowa  " W przypadku rozwiązania stosunku pracy w związku z przejściem na emeryturę lub rentę z tytułu niezdolności do pracy nauczycielowi, któremu do nabycia prawa do nagrody jubileuszowej brakuje mniej niż 12 miesięcy, licząc od dnia rozwiązania stosunku pracy, nagrodę tę wypłaca się w dniu rozwiązania stosunku pracy"

    pozdrawiam

     

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2012-04-16 12:32 autor odpowiedzi: Kadrowa

    Dziękuję za szybką odpowiedź. Niestety nie jestem nauczycielem tylko pracownikiem administracji,  czy w związku z powyższym nagroda jubileuszowa będzie  wypłacona?

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2012-04-16 12:39 autor odpowiedzi: mia70

    Witam,

    a co mówią przepisy wewnątrzzakładowe, ja spotkałam sie z praktykami, iż pracownicy administracji również mieli prawo do nagrody jubileuszowej, pozdrawiam

    Oceń odpowiedź 2 0

    skomentuj | odpowiedz

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Porady Prawo

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.