eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Świadczenie rehabilitacyjne a umowa zlecenie


13 dni temu, 13:30 autor: Nikabrik

250 odsłon

Świadczenie rehabilitacyjne a umowa zlecenie

Dzień dobry,

czy pobierając świadczenie rehabilitacyjne można świadczyć usługi na umowę zlecenie u swojego pracodawcy? W mojej firmie ma miejsce sytuacja, w której pracownik doznał urazu w czasie delegacji i obecnie pobiera on świadczenie rehabilitacyjne.

Zaproponowano mu, żeby świadczył na umowę zlecenie te same obowiązki, które by wykonywał normalnie na tym stanowisku i zastanawiam się czy takie działanie jest zgodne z prawem?

Z poważaniem,
Magda

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 12 dni temu, 09:59 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Zgodnie z Ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa ubezpieczony wykonujący w okresie orzeczonej niezdolności do pracy pracę zarobkową lub wykorzystujący zwolnienie od pracy w sposób niezgodny z celem tego zwolnienia traci prawo do  świadczenia rehabilitacyjnego.

  GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Joanna80

  Dodano 2014-03-17 17:09 przez Joanna80

  Odmowa świadczenia rehabilitacyjnego przez ZUS a uzdolnienie do pracy

  Witam,
  ZUS przyznał mi pół roku świadczenia rehabilitacyjnego po czym odwołał się do własnej decyzji i "uprzejmie zaprosił" na kolejną komisję, na której zostałam cudownie uzdrowiona. Jestem po 2 ciężkich operacjach (nowotwór), w trakcie kolejnego leczenia (mało przyjemne, bardzo kosztowne), ale jak...

 • eweusi3

  Dodano 2017-09-29 12:22 przez eweusi3

  Umowa na okres próbny i ciąża za zagrożona. Czy należy mi się zasiłek chorobowy?

  Pracowałam w danej firmie dwa miesiące na umowę zlecenie, po tych dwóch miesiącach dostałam umowę próbna na pół etatu na trzy miesiące. Po 25 dniach na tej umowie wylądowałam w szpitalu i okazało się, że jestem w zagrożonej ciąży i muszę iść na L4 do rozwiązania. Czy należy mi się zasiłek chorobowy ...

 • Xevelina

  Dodano 2017-06-07 21:37 przez Xevelina

  Umowa zlecenie - formalności

  W jakim czasie pracodawca musi dać umowę zlecenie lub umowę o pracę? Czy przy umowie zlecenie obowiązuje okres wypowiedzenia? Czy nie mając podpisanej umowy obowiązuje wypowiedzenie?

 • konto usunięte

  Dodano 2016-01-06 08:35 przez konto usunięte

  Wypłata L4 w czasie ciąży oraz zasiłku macierzyńskiego, a badania wstępne po rozpoczęciu pracy

  Witam,od początku listopada zostałam zatrudniona na umowę o pracę na czas nieokreślony, wcześniej ten sam pracodawca zatrudniał mnie przez 2 miesiące na umowę zlecenie. W grudniu dowiedziałam się o ciąży. Jednak dopiero teraz dostałam skierowanie na badania wstępne. Czy w jakikolwiek sposób może to ...

 • mirab56

  Dodano 2014-04-01 21:48 przez mirab56

  Praca na umowę zlecenie

  Jako technik elektroradiologii pracuję na umowie o pracę w publicznym zakładzie opieki zdrowotnej. Mam możliwość podjęcia pracy dodatkowej u innego pracodawcy.
  Czy w związku z tym mogę zawrzeć z nim umowę cywilno - prawną o dzieło pracując tam jako również technik elektroradiologii? Jeżeli tak, to c...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.


bezpłatny program PIT 2019

Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania