eGospodarka.pl
wiadomość od św. Mikołaja

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Ciąża a umowa na czas określony a przedłużenie umowy o pracę


SPONSOR KATEGORII:

Availo

2018-09-21 13:52 autor: lavia4

1 111 odsłon

Ciąża a umowa na czas określony a przedłużenie umowy o pracę

Jestem w 3. miesiącu ciąży. Do 31 listopada 2018 r. mam umowę na czas określony.
W listopadzie będę w 5. miesiącu ciąży i do tego czasu NIE PLANUJĘ przejść na zwolnienie lekarskie. Chcę pracować.

Czy pracodawca wiedząc, że jestem w ciąży może nie podpisać ze mną kolejnej umowy tylko, dlatego że nie mam zwolnienia lekarskiego? Czy będę ZMUSZONA do przejścia na zwolnienie lekarskie by mieć przedłużoną umowę?

Czy pracodawca musi mi przedłużyć umowę czy jestem czy nie na zwolnieniu lekarskim? Tak mnie to nurtuje...

Bardzo proszę o odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2018-09-22 09:20 autor odpowiedzi: Jowita

    Nie ma znaczenia czy przebywa Pani na zwolnieniu lekarskim czy też pracuje. 

    Zgodnie z art. 177 § 3. Kodeksu pracy umowa o pracę zawarta na czas określony albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu.

    www.e-prawapracownika.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Ola19910223

    Dodano 2017-10-24 18:19 przez Ola19910223

    Umowa na czas określony a zwolnienie lekarskie z porodu ciąży

    Witam, umowę na czas określony mam do października 2018 r. Obecnie jestem w 7. tygodniu ciąży i przyczyn zdrowotnych jestem zmuszona pójść na zwolnienie lekarskie.Czy z związku z tym pracodawca ma jakieś prawo mnie zwolnić? Przed upływem tego 3 miesiąca ciąży?

  • Angela456

    Dodano 2017-07-16 19:51 przez Angela456

    Umowa na czas określony a zwolnienie lekarskie z tytułu ciąży

    Witam serdecznie,na wstępie chcę zaznaczyć, że jestem zatrudniona na umowę na czaś okreslony do września 2018 roku. Dziś dowiedziałam się, że jestem w ciąży. W mojej pracy narażona jestem na szkodliwe czynniki chemiczne oraz kontakt z materiałem biologicznym. Czy gdybym wzięła zwolnienie lekarskie p...

  • yata20

    Dodano 2016-08-23 17:21 przez yata20

    Umowa na czas określony a L4 w ciąży i zwolnienie z pracy

    Witam,od 19 października 2015 roku pracowałam u jednego pracodawcy. Umowy były co 10-dni przedłużane i były to umowy o pracę na czas określony .Dowiedziałam się, że jestem  w ciąży w 4 tygodniu. Zwolnienie lekarskie otrzymałam od lekarza rodzinnego na postawie USG, ponieważ Pani ginekolog wolała poc...

  • ciazaapraktyka

    Dodano 2016-08-22 10:11 przez ciazaapraktyka

    Praktyki a ciąża. Czy pracodawca może nie przedłużyć umowy?

    Witam,czy jeżeli jestem na praktykach, a umowa mi się kończy 31.08.2016, a jestem w 6 tc to pracodawca może mi nie przedłużyć umowy?

  • 123jasia123

    Dodano 2016-08-13 18:14 przez 123jasia123

    Zatrudnienie po pracach interwencyjnych a ciąża

    Witam,jestem zatrudniona na pracach interwencyjnych. Dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Umowa kończy mi się 31.08 - będzie to 7-8 tydzień ciąży. W umowie z UP pracodawca ma zaznaczone, że ma obowiązek zatrudnienia mnie po wygaśnięciu umowy na jeszcze co najmniej 3 miesiące na pełny etat. Czy jeśli...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.