eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Błędny wpis na świadectwie. Czy kadry słusznie odmawiają poprawek?


2018-03-16 13:15 autor: Palacehen

1 597 odsłon

Błędny wpis na świadectwie. Czy kadry słusznie odmawiają poprawek?

Dostałam 5.01.18 od pracodawcy do podpisania dokument pt. wypowiedzenie umowy o pracę na mocy porozumienia stron o treści: wypowiadamy umowę o pracę zawartą dnia .... w .... pomiędzy ... a ... na mocy porozumienia stron z dniem ... Przyczyną wypowiedzenia jest likwidacja stanowiska pracy.

Pracodawca podczas rozmowy poinformował mnie ustnie, że jak podpiszę ten dokument to wypowiedzenie liczy się od 1 lutego do 28 lutego b.r. Na świadectwie wpisano: porozumienie stron (likwidacja stanowiska) art. 30, par.1, pkt.1. Urząd Pracy stwierdził, że zapis w ŚP jest niezgodny z otrzymanym przeze mnie wypowiedzeniem -porozumieniem i powinno być następujące sprostowanie: porozumienie stron z powodu likwidacji stanowiska pracy z przyczyn niezależnych od pracownika (art.30 par.1,pkt.2 k.p.).

Kadry nie chcą dokonać sprostowania i wystawiły mi ŚP porozumienie stron z powodu likwidacji stanowiska pracy art. 30, par.1 pkt 2. UP nie przyjął ŚP i prosi o sprostowanie, kadry nie chcą poprawić i twierdzą, że taki zapis jest przy zatrudnieniu 20 osób i zwolnieniach grupowych. Zakład pracy zatrudnia prawdopodobnie 19 osób (nie chcą podać na piśmie, ile jest zatrudnionych aby nie płacić 1 m odprawy). Co zrobić w tym przypadku? Termin 7 dni już minął.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2018-03-16 16:41 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Odwołać się do sądu pracy.

    Palacehen skomentował/a odpowiedź 2018-03-20 18:00

    Dziękuję za odpowiedź. Zwróciłam się z ponowną prośbą do Kadr o zrobienie korekty w ŚP i wpisaniu poprawnej treści, więc czekam na poprawne ŚP. W międzyczasie otrzymałam info od ZUS,że zakład pracy na dzień mojego wypowiedzenia zgłosił do ubezpieczenia 21 osób a nie poniżej 20 jak uparcie twierdzą nadal, że to nie to samo: zakład pracy zatrudnia 19 osób a do ubezpieczenia zgłosił 21 osób. Proszę o poradę, czy odprawę wypłaca się gdy zakład pracy zatrudnia 20 i więcej pracowników na etat czy chodzi o liczbę osób zgłoszonych do ubezpieczenia?

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Ugoda sądowa a treść świadectwa pracy

    Ugoda sądowa a treść świadectwa pracy

    Obowiązujące przepisy prawa w przypadku sporu sądowego wszczętego w związku z wypowiedzeniem pracownikowi umowy o pracę nakazują uzupełnienie treści świadectwa pracy w sytuacji wydania przez sąd prawomocnego orzeczenia o przywróceniu ...

  • 4 pułapki dla pracodawcy przy likwidacji stanowiska pracy

    4 pułapki dla pracodawcy przy likwidacji stanowiska pracy

    Likwidacja stanowiska pracy bywa uznawana za najbezpieczniejsze uzasadnienie wypowiedzenia umowy o pracę. To przekonanie bierze się zapewne stąd, że w takim przypadku nie trzeba udowadniać niskiej jakości pracy zatrudnionego, nieodpowiedniego ...

  • Jak zredagować świadectwo pracy?

    Jak zredagować świadectwo pracy?

    Świadectwo pracy to bardzo ważny dla pracownika dokument wydawany przez pracodawcę po rozwiązaniu lub wygaśnięciu stosunku pracy. Dokument ten powinien zawierać informacje niezbędne do ustalenia uprawnień ze stosunku pracy i uprawnień z ...

  • Wypowiedzenie umowy czy porozumienie stron? Czy pracownik może wybrać?

    Wypowiedzenie umowy czy porozumienie stron? Czy pracownik może wybrać?

    Rozwiązanie stosunku pracy może nastąpić na podstawie wypowiedzenia umowy o pracę albo za porozumieniem stron. Pracodawca może umożliwić zwalnianemu pracownikowi wybór sposobu zwolnienia.

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania