eGospodarka.pl
wiadomość od św. Mikołaja

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Czy muszę przychodzić do pracy 15 min. przed godziną rozpoczęcia pracy?


SPONSOR KATEGORII:

Availo

2017-12-05 21:00 autor: pszczółka

1 320 odsłon

Czy muszę przychodzić do pracy 15 min. przed godziną rozpoczęcia pracy?

Gdzie w Kodeksie Pracy znajdę informację o tym, że pracownik musi stawić się na swoim stanowisku pracy 15 minut przed rozpoczęciem swojej pracy?

Mój pracodawca twierdzi, że jest taki przepis.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2017-12-05 21:07 autor odpowiedzi: pszczółka

    Czy muszę być na swoim stanowisku, czy wystarczy, że będę w budynku w którym pracuję?

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2017-12-05 22:17 autor odpowiedzi: Monika Rucka-Peryt

    Na stanowisku pracy należy być o godzinie rozpoczęcia pracy. Przygotowanym i przebranym. Może dlatego ta sugestia pracodawcy, by przyjść 15 minut wcześniej.

    pszczółka skomentował/a odpowiedź 2017-12-05 22:35

    Dziękuję.

    Zapraszam na mój blog www.behapowcy.pl Polecam www.mirp.pl

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Grinm

    Dodano 2017-08-21 21:12 przez Grinm

    Pogorszenie warunków pracy

    Witam, jak wygląda sytuacja, kiedy pracodawca pogarsza warunki pracy? Nie chodzi o pogorszenie ich na tyle, żeby były niezgodne z przepisami, ale o sam fakt gdzie były lepsze warunki, a po decyzjach pracodawcy warunki zmieniają się na dużo gorsze. To kwestia tylko etyki i szacunku dyrekcji do pracow...

  • dewues

    Dodano 2017-07-18 22:18 przez dewues

    Jak uzyskać świadectwo pracy?

    Jak mogę uzyskać świadectwo pracy od nieistniejącej od 2007 roku firmy (Plus Discount)

  • Krakowianin

    Dodano 2017-06-21 11:29 przez Krakowianin

    Artykuł 23 KP a przywileje pracowników

    Witam,
    pewna osoba pracowała w firmie energetycznej, w której 14 sierpnia (dzień energetyka) był dniem wolnym od pracy. Osoba ta przeszła do innej firmy na podstawie art. 23 KP.
    Moje pytanie brzmi czy wolne w dniu 14 sierpnia też przysługuje w ramach przywilejów pracowniczych?

  • noruat

    Dodano 21 dni temu, 18:14 przez noruat

    Godzinny odpoczynek dobowy pracownika

    Czy jeżeli jestem zatrudniona w dwóch firmach: "matce" i "córce", to czy pracodawca może wywierać nacisk na zatrudnianie mnie w godzinach, które nie zachowują wymaganego kodeksem pracy 11-godzinnego nieprzerwanego odpoczynku?
    Np. piątek od godz. 16-24 w jednej firmie oraz sobota 6-14 w drugiej firm...

  • Kaito

    Dodano 2018-08-15 17:37 przez Kaito

    Nagana

    Wyczytałem w prawie pracy mniej wiecej:
    Kara nie może być stosowana po upływie dwóch tygodni od uzyskania informacji o naruszeniu obowiązku pracowniczego...
    Oowe naruszenie zostało mi przedstawione przez menadżera ochrony, a na decyzję o naganie czekam teraz aż z urlopu wróci mój dyrektor. Czy jeśl...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.