eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Zwolnienie lekarskie w ciąży na umowie próbnej


10 dni temu, 16:35 autor: KarolinaEm90

154 odsłon

Zwolnienie lekarskie w ciąży na umowie próbnej

Witam,

kończę staż z dniem 30.11.2017 r. Z dniem 1.12.2017 r. dostanę umowę na okres próbny na 4 miesiące. Jestem w ciąży, obecnie w 9. tygodniu.

Moje pytanie: czy jeśli pójdę na zwolnienie lekarskie jeszcze w grudniu, to będzie ono bezpłatne? Jeżeli byłabym na zwolnieniu np. od 15 grudnia, to czy po 30 dniach od podpisania umowy tj. 30.12.2017 r., będzie należał mi się zasiłek chorobowy? Czy zasiłek chorobowy należy się tylko wtedy, kiedy przepracuję na umowie 30 dni?


Z góry dziękuję za odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 10 dni temu, 17:58 autor odpowiedzi: Maciej Piechota

    Ma prawo pani do zwolnienia lekarskiego nawet mając podpisaną umowe na okres próbny ale w praktyce po 2  miesiącach przebywania na takim zwolnieniu pracodawca może z panią rozwiązać tą umowę nawet bez wypowiedzenia. bezpiecznym dla każdego w takiej sytuacji jest 1 miesiąc przebywania na takim zwolnieniu i co ważne najlepiej o tym poinformować pracodawcę.
    Maciej Piechota zaktualizował/a odpowiedź 10 dni temu, 18:29
    Dodatkowo w okreśie choroby związanej z ciążą pracownik zachowuje prawo do 100% wyngrodzenia

    KarolinaEm90 skomentował/a odpowiedź 10 dni temu, 18:56

    Z tego co jest mi wiadomo nie mozna rozwiazac umowy z kobieta w ciazy, a umowa ktora konczy sie po 3 mc ciazy jest przedłużana do dnia porodu. Chodzilo mi tylko czy musze miec przepracowane 30 dni w pracy aby miec zasilek chorobowy czy jezeli bylabym np 10 dni na zwoznieniu a 20 przepracowane to czy nalezy sie normalnie po 30 dniach zasilek chorobowy czy tylko wtedy jest zaliczone 20 dni

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 10 dni temu, 19:44 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Zasiłek chorobowy dostanie Pani po miesiącu wyczekiwania a pracodawca nie mbędzie mógł Panią zwolnić. Jezeli w dniu zakończenia umowy będzie Pani co najmniej w 12 tygodniu ciąży, to umowa będzie przedłużona do porodu.
    Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting zaktualizował/a odpowiedź 10 dni temu, 19:46
    Dodam tylko, że w przypadku ciązy kobieta jest obięta bezwzględna ochroną. MOżna jej wręczyc wypowiedzenie tylko w przypadku likwidacji, upagłości lub z art. 52 K.p.

    KarolinaEm90 skomentował/a odpowiedź 10 dni temu, 19:55

    Dziękuję za informacje, wlasnie o to mi chodzilo :)

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Joanna3213

    Dodano 2016-11-20 22:41 przez Joanna3213

    L4 w ciąży na okresie próbnym

    Dzień dobry,mam podpisaną umowę o pracę na okres próbny od 5 października do 31 grudnia br. Czy mam prawo przejść na L4 przed 12. tygodniem ciąży, jeżeli ten przypada dopiero na 28 grudnia? Ze względów zdrowotnych chciałabym przejść na L4 jak najszybciej, nawet jeszcze w listopadzie, ale czy będę mi...

  • kamilakamila1

    Dodano 2017-09-01 16:22 przez kamilakamila1

    Zasiłek chorobowy po ustaniu zatrudnienia w ciąży

    Witam,byłam zatrudniona w firmie produkcyjnej od dnia 30.06.2017 r. do 31.07.2017 r. Nie przedłużyłam dalej umowy i podjęłam nową pracę 29.08.2017 r., która jest zawarta do 30.08.2017 r. pierwszego dnia pracy dostałam silnych skurczy z czego okazało się, że jestem w 2. miesiącu ciąży. Lekarz wystawi...

  • Cocusia

    Dodano 2017-07-21 07:15 przez Cocusia

    L4 w ciąży i trzy umowy

    Witam,posiadam 3 umowy o pracę: 1/1 etatu od 2013, 0,125 etatu od 2015 oraz 0,5 etatu od 1.07.2017. Jestem w ciąży i chciałabym iść na L4.Czy mogę iść w związku z tą ostatnią umową? Jak będą i w jakiej wysokości naliczane świadczenia z ZUS, z tych 3 umów?

  • Bognaa2

    Dodano 2017-07-11 09:30 przez Bognaa2

    Przejście z umowy zlecenie na umowę o pracę. Kiedy płatne L4?

    Dzień dobry,od lutego 2017 roku pracuję na umowę zlecenie, moje zarobki są różne ponieważ mam stawkę godzinową plus system premiowy. Od 1.07 przeszłam na umowę o pracę nie wiedząc, że jestem w ciąży. Czy muszę przepracować 3 miesiące będąc w ciąży aby pójść na chorobowe? Czy ta umowa o pracę będzie ...

  • Karolinawppl

    Dodano 2017-06-13 10:21 przez Karolinawppl

    Nowa praca a ciąża. Czy tak wcześnie można iść na L4?

    Witam,
    jeśli jestem zatrudniona od połowy czerwca na rok i okazuje się, że jestem w ciąży, to żeby otrzymywać zasiłek chorobowy i móc pójść na L4 powinnam pracować do połowy lipca? Czy musi to być cały pełny miesiąc, więc do końca lipca i będę miała wtedy 1,5 miesiąca pracy? Chodzi mi o to by otrzym...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.