eGospodarka.pl

Twoje ustawienia

Porady

Kategorie

EKSPERCI

Pytania i odpowiedzi

Witam,

bardzo proszę o pomoc w kwestii zwolnienia pracownika z przyczyn dotyczących zakładu pracy. Chciałabym zwolnić pracownicę właśnie w ten sposób - jest to niezbędne do uzyskania przez nią świadczenia przedemerytalnego. Przyczyną zwolnienia jest likwidacja stanowiska pracy, pracownica zatrudniona jest na umowę na czas nieokreślony.

Jaką podstawę prawną muszę podać na świadectwie pracy aby ZUS nie zakwestionował zwolnienia z przyczyn dot. zakładu pracy?

Zatrudniam 2 osoby.

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2009-08-06 20:13 autor odpowiedzi: mia70

  Witam, czy na pewno musi Pani zwolnić pracownika? ja nie musiałam zwalniać pracownika i on od 1 czerwca przeszedł na wczesną emeryturą będąc nadal pracownikiem, pozdrawiam:)

  Oceń odpowiedź 1 8

  skomentuj

 • 2009-08-06 20:16 autor odpowiedzi: mia70

  Witam, jeśli chce Pani zwolnić pracownika to kodeksowo widzę tylko : rozwiązanie stosunku pracy przez pracodawcę z przyczyn niedotyczących pracownika (likwidacja stanowiska pracy), art 30 & 1 pkt.2,pozdrawiam:)

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj

 • 2009-08-07 17:22 autor odpowiedzi: Marcin Siedlecki

  dokładnie tak trzeba wpisać w świadectwie pracy. I z tego co ja się orientuję (zasiłki nie są moją mocną stroną) zasiłek przedemerytalny należy się tylko wówczas, gdy zwolnienie następuje z przyczyn niedotyczących pracownika

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.

 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.