eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Zwolnienie L4 a koniec trwania umowy na czas określony


2009-01-09 12:09 autor: Wojtek1976

7 613 odsłon

Zwolnienie L4 a koniec trwania umowy na czas określony

Witam

Mam takie pytanko?

23.12.2008r złamałem ręke!Mam zwolnienie lekarskie narazie do27.01.2009r,a być może na tym się nie skończy.Umowa na czas określony kończy mi się31.01.2009r.

I nie wiem czy zostanie przedłużona !Czy pracodawca ma takie prawo aby nie przedłużyć mi umowy,a jeśli nie przedłuży to co dalej z moim zwolnieniem?Czy zostanę w jakiś sposób poinformowany że umowa ze mną nie została przedłużona, czy lepiej będzie jak np zadzwonię i zapytam? Może lepiej udać że nie pamiętam o końcu umowy i wrócić do pracy po końcu zwolnienia np w marcu.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2009-01-09 12:40 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Pracodawca nie ma obowiązku przedłużania umowy o pracę,ale musi Cię poinformować o swojej decyzji wcześniej.Prawdopodobnie masz dwutygodniowy okres wypowiedzenia umowy, którego pracodawca musi przestrzegać.

  Jęsli chodzi o zwolnienie lekarskie to płaci za nie zakład pracy przez 33 dni. Powyżej 33 dnia zasiłek chorobowy wypłaca Ci ZUS.

  Jeśli umowa nie zostanie przedłużona a Ty w dalszym ciągu będziesz na zwolnieniu, to zakaład pracy płaci Ci za zwolnienie do ostatniego dnia trwania umowy a dalej ZUS, ale tylko do końca zwolnienia. Następnego zwolnienia Zus już nie będzie honorował, bo jako osobie bezrobotnej nie przysługuje Ci zasiłek chorobowy.

  Pozdrawiam i zyczę powrotu do zdroiwa

  Oceń odpowiedź 1 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2009-01-09 13:17 autor odpowiedzi: Wojtek1976

  Serdeczne Dzięki.

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj | odpowiedz

 • 2009-01-09 13:55 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Jaki okres wypowiedzenia? Przecież mówimy tutaj o rozwiązaniu umowy z powodu upływu czasu, na jaki została zawarta, a nie o wypowiedzeniu umowy.

  Oceń odpowiedź 0 3

  skomentuj | odpowiedz

 • 2009-01-12 14:33 autor odpowiedzi: konto usunięte

  Oczywiście Krzysztof S. ma racje!!!

  Skoro umowa kończy się z upływem czasu- to nie ma żadnego okresu wypowiedzenia-po prostu pracodawca nie musi zawierać z Tobą kolejnej umowy mimo że w dalszym ciągu jesteś na zwolnieniu lekarskim!!!!

  Przepraszam ze wprowadziłam Cię w błąd!

  Oceń odpowiedź 3 1

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.