eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › zwolnienie z pracy


2008-12-12 16:27 autor: ParafiniukMagdalena

1 766 odsłon

zwolnienie z pracy

Prawie 3 tygodnie byłam nieobecna w pracy z powodu choroby. Po powrocie do pracy dostałam wypowiedzenie, na którym jako powód rozwiązania umowy podano między innymi niesumienne wykonywanie obowiązków. Nie miałam wcześniej żadnej nagany pisemnej. Nie zgodziłam się na podpisanie takiego wypowiedzenia. W tej sytuacji zostałam zmuszona do podpisania wypowiedzenia za porozumieniem stron z dwutygodniowym okresem wypowiedzenia. Firma nie wyraziła zgody na miesięczny okres wypowiedzenia. Równocześnie zostałam zmuszona do napisania podania o urlop i wykorzystania go w okresie wypowiedzenia. Dodam, że pracowałam w tej spółce od maja tego roku i miałam podpisaną umowę na czas nieokreślony.

Czy jest to zgodne z prawem? Co powinnam zrobić w takiej sytuacji?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2008-12-14 09:32 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

  Jeżeli podpisała Pani rozwiązanie za porozumieniem stron, to wszystko jest w porządku. W taki sposób można umowę rozwiązać nawet po jednym dniu. Strony same ustalają tutaj długość okresu wypowiedzenia. Urlop też jest rzeczą normalną. W przeciwnym razie pracodawca musiałby wypłacić ekwiwalent za niewykorzystaną jego część.

  Oceń odpowiedź 1 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2008-12-17 19:57 autor odpowiedzi: ParafiniukMagdalena

  Dziękuję serdecznie.

  Pozdrawiam

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.