eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Wypowiedzenie po urlopie rodzicielskim


2014-10-18 21:47 autor: Awika

1 890 odsłon

Wypowiedzenie po urlopie rodzicielskim

W sierpniu skończył mi się urlop rodzicielski. Obecnie, do 30.10.2014 r. przebywam na urlopie wypoczynkowym. 28 lutego br. dowiedziałam się, że moje stanowisko pracy (oraz 5 innych) zostało zlikwidowane. Pracuję w takim zawodzie, że nie za bardzo mogą zaproponować mi coś w zamian. Przysługuje mi 3-miesięczne wypowiedzenie oraz 2-miesięczna odprawa.

Dzwoniłam do firmy z pytaniem, jak będzie wyglądać procedura mojego powrotu do pracy (w moim mniemaniu, powinnam 31.10 otrzymać wypowiedzenie). Dowiedziałam się, że 31.10 mam się stawić w siedzibie firmy. Centrala firmy znajduje się 400 km od miejsca, w którym mieszkam i od terenu, na którym dotąd pracowałam. Samochód służbowy zabrano mi już kilka miesięcy temu. Rozumiem, że podróż do centrali będzie delegacją i powinni mi zwrócić koszty dojazdu (bilety komunikacji miejskiej oraz kolejowe).

Mam roczne dziecko. Czy nie powinnam najpierw podpisać oświadczenia, że wyrażam zgodę na podróże służbowe, pracę po godzinach itp.? (Kiedyś takie podpisywałam, ale nie było wtedy młodszego dziecko). Podejrzewam, że szef dowiedział się, że w czasie urlopu udało mi się znaleźć nową pracę i może chcieć wywinąć się z obowiązku wypłaty mi wypowiedzenia i odprawy.

Czy w sytuacji, gdy zaproponuje mi stanowisko (którego, podejrzewam, wcale nie ma), a ja go nie przyjmę, będzie to oznaczało, że to ja wypowiedziałam umowę? Czy w tej sytuacji, gdy od kilku miesięcy utrzymują mnie w świadomości, że nie mam gdzie wracać i nagle się okaże, że jednak coś dla mnie mają (mój teren już nie istnieje, nie ma tu już stanowiska), mogę zwrócić się o pomoc do sądu pracy?

Chodzi mi jedynie o świadczenia, które by mi się należały, gdybym otrzymała wypowiedzenie z winy pracodawcy? No i czy przed zgłoszeniem się do pracy nie powinnam otrzymać skierowania na badania? Mam nadzieję, że nie namieszałam...

Z góry dziękuję za odpowiedź...

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Zwolnienie pracownika z obowiązku świadczenia pracy

    Zwolnienie pracownika z obowiązku świadczenia pracy

    Zwolnienie pracownika z obowiązku świadczenia pracy realizowane jest w ramach uprawnień kierowniczych pracodawcy. W konsekwencji pracodawca ma prawo wtórnie zobowiązać pracownika do świadczenia pracy (zgoda zatrudnionego nie jest wymagana) ...

  • Urlop wypoczynkowy w okresie wypowiedzenia

    Urlop wypoczynkowy w okresie wypowiedzenia

    Każdy pracownik zatrudniony na umowę o pracę nabywa prawo do urlopu wypoczynkowego. W przypadku zakończenia współpracy pomiędzy pracodawcą a pracownikiem należy uregulować formalności związane z urlopem.

  • Urlop wypoczynkowy a okres wypowiedzenia

    Urlop wypoczynkowy a okres wypowiedzenia

    Kodeks pracy daje pracodawcy prawo nakazania pracownikowi wykorzystania przysługującego mu urlopu wypoczynkowego w okresie wypowiedzenia. Polecenie pracownikowi wykorzystania przysługującego mu urlopu wypoczynkowego w okresie wypowiedzenia jest ...

  • Okres wypowiedzenia

    Okres wypowiedzenia

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania