eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › czasowe powierzenie obowiązków art 42 par 4 KP


2008-10-11 15:04 autor: konto usunięte

1 676 odsłon

czasowe powierzenie obowiązków art 42 par 4 KP

Prosze o podpowiedz !...na podstawie art.42 par.4 Kodeksu Pracy na podstawie "uzasadnionych potrzeb pracodawcy" zostałam czasowo przeniesiona na okres 3 m-cy do pracy na inne stanowisko. Do tej pory wykonywalam prace na stanowisku Specjalisty mialam do tego odpowiednie kwalifikacje i szkolenia . Obecnie powierzono mi prace fizyczna niezgodna z moim kwalifikacjami. Nie ma tam potrzeby posiadania moich umiejętności. Pracodawca uzasadnił to przeniesienie koniecznościa wzmocnienia osobowego. Czy mam prawo odwołać sie od takiej decyzji ? Czy pracodawca może na ten czas przeniesc inna osobe na moje stanowisko a po tym okresie ja tam zostawic ? Czy po tym czasie musi przywrócić mnie na poprzednio zajmowane stanowisko ? Czy warunki zdrowotne np. przeciwwskazania do dzwigania cieżkich paczek moga miec wplyw na moje odwolanie sie i cofniecie decyzji pracodawcy ? Czy odmowa przyjecia nowych obowiazkow skutkuje z rozwiazaniem umowy o prace ?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.