eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › Zmiana miejscowości zamieszkania a kontynuacja L4


2014-08-28 10:35 autor: Adam2014

5 081 odsłon

Zmiana miejscowości zamieszkania a kontynuacja L4

Witam,

obecnie podjąłem leczenie na depresję w miejscowości, w której aktualnie mieszkam. Z powodów zmian w życiu prywatnym jestem zmuszony w trakcie leczenia zmienić adres zamieszkania (bez zmiany adresu zameldowania stałego) - inne województwo.

Czy w takim przypadku jest możliwa kontynuacja leczenia w innym mieście? Czy ZUS będzie honorował L4 z innego miasta (inny lekarz)?

Proszę o pomoc.

Łączę pozdrowienia,

Adam

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-08-28 10:52 autor odpowiedzi: karolina.maciag

    Kwestia lokalizacji nie ma znaczenia; liczą się medyczne przesłanki do wystawienia zaświadczenia lekarskiego. Najlepie, żeby miał Pan kopię kartoteki z przychodni, w której do tej pory Pan się leczył - ułatwi to sprawęnowemu lekarzowi.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-08-28 11:30 autor odpowiedzi: Adam2014

    Dziękuję , mam jeszcze 1 pytanie - na chwile obecna jeszcze pracuje ale dłużej niestety nie dam rady ( znajduje się w okresie wypowiedzenia umowy o prace - ) w jakim terminie obowiązuje mnie dostarczenie L-4 do zakładu pracy , a jesli się przedłuży w czasie ( ponad 30 dni ) to co wtedy ? jak wyglada moja sytuacja ? co mam dalej robic z kolejnymi L-4 ? wysyłac do zakładu pracy czy do zus ?

    dziekuje

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-08-28 11:37 autor odpowiedzi: karolina.maciag

    Pozostaje Pan ciągle w stosunku pracy i ma Pan 7 dni na dostarczenie zaświadczenia. Jeśli zawolnienia będą wystawiane po rozwiazaniu umowy, proszę je przesłac do ZUS właściwego dla m-ca zamieszkania i dołączyć druk z-10 (druk na stronie ZUS).

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • krizz666

    Dodano 2015-10-10 13:13 przez krizz666

    Zmiana miejsca zamieszkania a zasiłek chorobowy

    Mam problem, bo zmieniłem miejsce zamieszkania (nie powiadomiłem ZUS-u o tym), a aktualnie przebywam na L4. Kontrola z ZUS, sprawdziła mnie na starym miejscu zamieszkania. Jak to wytłumaczyć?

  • chuda

    Dodano 2014-09-21 19:03 przez chuda

    Praca w Niemczech, a pobyt w Polsce na L4

    Dzień dobry,
    mój mąż pracuje w firmie niemieckiej już od 3 lat. Ma umowę na czas nieokreślony. Ostatnio był na urlopie i zachorował, leczył się w szpitalu przez tydzień, po wyjściu pojechał od razu do Niemiec zawieźć papiery do ubezpieczalni i firmy.
    W Polsce dostał zaświadczenie, że był w szpitalu ...

  • myszka19

    Dodano 2013-06-21 19:09 przez myszka19

    Zwolnienie lekarskie po zasiłku rehabilitacyjnym. Czy ZUS mi za nie zapłaci?

    Zasiłek rehabilitacyjny zakończył mi się 17 czerwca 2013 r. był przyznany na okres 3-ch miesięcy po 182 dniach choroby. Złożyłam do ZUS o przedłużenie zasiłku chorobowego lecz dostałam odmowę tj. orzeczono, że nie jestem niezdolna do pracy.
    Lekarz prowadzący zaświadczył, iż obecnie jestem chora i ni...

  • konto usunięte

    Dodano 2014-07-20 11:25 przez konto usunięte

    Praca w Niemczech a L4 od lekarza z Polski

    Witam,
    chciałabym się dowiedzieć, jak to jest w sytuacji zachorowania na depresję. Jestem w Niemczech na zwolnieniu 4 tygodnie, tu mieszkam, pracuje (okres nieograniczony). Nie mogę jednak pójść do polskiego psychologa, bo nie znalazłam nic w okolicy, dlatego chciałabym pojechać do Polski i tam pójś...

  • konto usunięte

    Dodano 2016-01-10 11:14 przez konto usunięte

    Wyszłam za mąż. Czy mogę się sama rozliczyć?

    Witam,piszę do Państwa ponieważ w 2015 r. wyszłam za mąż, co za tym idzie zmieniłam nazwisko i adres zamieszkania. Pracuję na umowę o pracę, mąż jest rolnikiem ryczałtowym.Czy bez problemu mogę się rozliczyć sama? Jakie dokumenty muszę złożyć w US? Czy muszę coś złożyć w US w związku ze zmianą adres...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Obowiązek meldunkowy będzie zniesiony?

    Obowiązek meldunkowy będzie zniesiony?

    4 listopada 2008 roku Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o ewidencji ludności, przedłożony przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.

  • Praca na zwolnieniu lekarskim: co za nią grozi?

    Praca na zwolnieniu lekarskim: co za nią grozi?

    Popularne L4 to nic innego jak oświadczenie, że nie jesteśmy zdolni do pracy. Jakie konsekwencje ma podjęcie pracy w trakcie zwolnienia lekarskiego?

  • Kontrola zwolnień lekarskich bez podania przyczyny

    Kontrola zwolnień lekarskich bez podania przyczyny

    Rozważmy następującą sytuację: do drzwi jednego z pracowników zapukał upoważniony przez pracodawcę kontroler (zatrudniany przez zewnętrzną firmę), którego zadaniem było zweryfikowanie, czy chory prawidłowo wykorzystuje czas ...

  • Choroba zawodowa - zmiany przepisów

    Choroba zawodowa - zmiany przepisów

    W dniu 19 maja 2009 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy Kodeks pracy oraz o zmianie niektórych innych ustaw, przedłożony przez prezesa Rządowego Centrum Legislacji.

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania