eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracy › urlop na 1/2 etatu


2008-08-05 19:30 autor: DANA3

1 898 odsłon

urlop na 1/2 etatu

Witam mój staż pracy to 11 lat teraz od czerwca tego roku pracuje na 1/2 etatu ile urlopu mi przysługuje? jeżeli mam w umowie prace 4 godz dziennie 5 dni w tygodniu. Bardzo proszę o odpowiedź!

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2008-08-06 10:17 autor odpowiedzi: skrzypek.l

    Jeżeli pracuje Pani po 4 godziny dziennie to należny urlop trzeba przeliczyć na godziny, a więc należy się Pani 26 dni po 4 godziny (13dni urlopu*8h pracy=104h czasu wolnego od pracy; 104h/4h=26dni).

    Przy niepełnych etatach urlopu należy udzielać w dniach, które byłyby dla pracownika dniami pracy, a także w ilości godzin, które powinien wówczas przepracować (art. 154 par. 2 K.p.).

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.