eGospodarka.pl

Twoje ustawienia

Porady

Kategorie

EKSPERCI

Witam,

mam problem ze zwolnieniem lekarskim. Moja sytuacja wygląda następująco: pracuję przez agencję pracy tymczasowej, umowę podpisuję co miesiąc, pracuję w ciężkich warunkach na produkcji uszczelek do samochodów. Praca jest naprawdę ciężka, używamy do pracy benzyny, acetonu iptui.

Mój lekarz oznajmił mi, że nie ma podstaw do wystawienia mi L4, gdyż ciąża przebiega prawidłowo, jednak mistrz zmianowy mi oznajmił, że w naszym zakładzie nie wpuszcza się na produkcję kobiet w ciąży. Wyprosiłam lekarza o zwolnienie lekarskie z powodu złego samopoczucia itp, ale ten powiedział, że nie gwarantuje mi w kolejnym miesiącu kolejnego zwolnienia.

I teraz moje pytania: czy jest jakich sposób na to aby mój lekarz bez problemu wystawił mi to zwolnienia do końca ciąży? Może zaświadczenie od pani BHP? Czy zmiana lekarza ginekologa podczas trwania L4 jest możliwa żeby inny lekarz mi przedłużał zwolnienie? 

Dodam jeszcze, że umowę mam podpisaną od 1.03-31.03 a zwolnienie lekarskie wystawione od 5.03-1.04. I w tej sytuacji jeżeli nie dostanę kolejnego L4 zostaję bez pracy i jakichkolwiek pieniążków.

Bardzo proszę o poradę.

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2014-03-05 21:30 autor odpowiedzi: alicja676

  Absolutnie nie wolno Pani pracować w trakcie CAŁEJ ciąży w tych warunkach, w ogóle nikt nie powinien pracować z acetonem gdyż jest to substancja rakotwórcza i dziwie się że Pani lekarz tak Panią potrakował. Proszę zmienić lekarza bo tan wyraźnie chce chyba "zapłaty" za zasadne L4

  Oceń odpowiedź 0 2

  skomentuj

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

PODOBNE PYTANIA

 • Dodano 2014-02-12 17:48 przez kasiaf91

  Umowa o pracę na czas określony z agencją pracy a ciąża

  Witam,
  mam pytanie, bo pytałam kilku osób już w tej sprawie i ile osób tyle różnych odpowiedzi :) Chodzi o to, że aktualnie pracuję na umowę o pracę na czas określonym, ale jestem zatrudniona przez agencję pracy. Umowę mam podpisywaną co miesiąc, a niedawno dowiedziałam się, że jestem w ciąży.
  Pracu...

  kategoria: Prawo pracy

 • Dodano 2014-04-03 08:38 przez Misia19042007

  Czy jeśli nie mam umowy przysługuje mi zasiłek chorobowy na dziecko?

  Witam,
  mam pytanie odnośnie opieki L4 na dziecko. Problem jest w tym, że umowę o pracę podpisuję co tydzień. Pracuję przez tak zwaną agencję pracy tymczasowej:/ Moja wina jest w tym, że nie zwróciłam uwagi do jakiego dnia tygodnia mam daną umowę (była do poniedziałku 31.03.2014) i tego dnia rozchoro...

  kategoria: Prawo pracy

 • Dodano 2013-09-29 13:53 przez marzenasz1

  Umowa o pracę tymczasową a ciąża. Jakie mam prawa?

  Witam,
  mam taki problem: jestem pracownikiem agencji tymczasowej zatrudnionym na pełny etat, mam umowy dwutgodniowe (ciągłość). Właśnie się dowiedziałam, że jestem w piątym tygodniu ciąży. Nie wiem czy jeśli powiem pracodawcy o ciąży, to czy on może mi nie przedłużyć umowy czy może jest jakieś prawo...

  kategoria: Umowy

 • Dodano 2014-04-25 11:53 przez karolna13

  L4 po wygaśnięciu umowy tymczasowej

  Witam,
  byłam zatrudniona przez agencję jako pracownik tymczasowy (umowa co tydzień) 27.02.2014 do 15.04.2015. Dnia 13.04.2015 poszłam na zwolnienie lekarskie, które do dnia dzisiejszego jest kontynuowane i wysłałam je listem poleconym do agencji oraz ich o tym poinformowałam.
  Dnia dzisiejszego 25.04...

  kategoria: Umowy

 • Dodano 2014-02-21 17:18 przez ks

  Umowa o pracę tymczasową a ciąża

  Witam,
  jestem pracownikiem agencji pracy tymczasowej Adecco. Umowa o pracę na pełny etat na czas określony (umowy co 3 miesiące, aktualnie od 17.12.2013 r. do 16.03.2014 r. - ciągłość od maja 2013 r.). Obecnie jestem na L4 (jestem w ciąży) ze względu na charakter pracy (szkodliwe warunki pracy, prac...

  kategoria: Prawo pracy

O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.

 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.