eGospodarka.pl

Twoje ustawienia

Porady

Kategorie

EKSPERCI

Witam,

mam umowę na czas określony (5 lat - do końca 2014). Jestem na urlopie wychowawczym od 4 miesięcy i zaszłam w drugą ciążę.

Pierwsza ciąża była zagrożona, więc w zasadzie od początku przebywałam na zwolnieniu lekarskim, później urlop macierzyński i wybrałam zaległy urlop wypoczynkowy, po czym przeszłam na urlop wychowawczy. W międzyczasie skończyła się ważność moich badań lekarskich.

Czy mogę przejść na L4 w pierwszym dniu pracy? Czy muszę wcześniej przedłozyć opinię lekarską? Czy składając wniosek np. w dniu dzisiejszym z prośba przywrócenie 02.01.2014 r. (mniej niż 30 dni) mogę poinformować kadrową o ciąży bez strachu, że przywrócenie zostanie odwołane przez pracodawcę? Czy będzie mi przysługiwał zasiłek chorobowy?

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2013-12-20 16:37 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Może Pani przerwać urlop i wrócić do pracy. Zasiłek chorobowy będzie Pani przysługiwał. Pracodawca nie będzie miał obowiązku przedłużenia umowy i zakończy się ona z datą wskazaną na niej. Będzie miała Pani prawo do zasiłku macierzyńskiego.

  Wschodnie Centrum Wsparcia dla Biznesu GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 3

  skomentuj

 • 2013-12-20 17:44 autor odpowiedzi: Jovanka85

  Dziękuję za odpowiedź.

  Czy potrzebuję zaświadczenia lekarskiego by móc zostać przywrócona do pracy? Czy mogę w trakcie tych 30 dni powiedzieć szefowi, że spodziewam się dziecka i nie bać się że mnie zwolni lub odwoła przywrócenie? Czy może np. w trakcie tych 30 dni "zlikwidować" moje stanowisko? Nie chciałabym, aby zwolniono osobę, która mnie zastępuje i dlatego chciałabym, żeby szef był świadomy tego, że mimo wszystko nie wrócę do pracy.

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj

 • 2013-12-20 19:17 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

  Nie potrzebuje Pani zaświadczenie , jeżeli w pierwszym dniu da zwolnienie. Cała reszta zależy od tego, jakie panują stosunki w pracy.

  Wschodnie Centrum Wsparcia dla Biznesu GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

  Oceń odpowiedź 0 1

  skomentuj

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOSTAŃ EKSPERTEM

PODOBNE PYTANIA

O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.

 
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.