eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo gospodarcze › Jaka jest dopuszczalna wysokość wkładu pieniężnego w spółce cywilnej i w spółce jawnej?


2017-02-08 22:01 autor: Snoutie

1 656 odsłon

Jaka jest dopuszczalna wysokość wkładu pieniężnego w spółce cywilnej i w spółce jawnej?

Chciałbym uzyskać informację.

Jaki może być maksymalny wkład pieniężny wnoszony (podczas zakładania) do spółki jawnej przez jednego z wspólników oraz jaka może być maksymalna suma wkładów?

Spotkałem się z informacją, że zarówno w przypadku spółki cywilnej jak i spółki jawnej jest to 5000 zł. Bardzo proszę o podanie podstawy prawnej przy odpowiedzi.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • mar_1

    Dodano 2016-12-15 13:48 przez mar_1

    Jednolity Europejski Dokument Zamówienia

    Proszę o odpowiedź czy JEDZ w przypadku spółek cywilnych wypełnia każdy ze wspólników na osobnym druku? Czy wystarczy jeden wspólny?

  • iw

    Dodano 2016-09-21 09:14 przez iw

    Forma opodatkowania dla działalności w zakresie usług opiekuńczych dla osób starszych

    Witam, bardzo proszę o pomoc w moich wątpliwościach. Moja znajoma chciałaby rozpocząć działalność w zakresie usług dla starszych osób PKWIU 88.10.12.0, jest pielęgniarką ale z 7-letnią przerwą w wykonywaniu zawodu (więc wolny zawód odpada).Chciałabym zapytać, czy można tutaj zastosować ryczałt 8,5% ...

  • konto usunięte

    Dodano 2016-09-09 11:39 przez konto usunięte

    Likwidacja spółki a wykup środków trwałych

    Spółka cywilna (dwóch wspólników), zamyka się na dzień 31.09.2016. W spółce pozostają środki trwałe do podziału. Wspólnicy postanawiają, że wykupią środki trwałe ze spółki na rzecz własnych działalności gospodarczych. Czy wartość wykupowanych środków trwałych jest taka sama dla dwóch wspólników?
    Pyt...

  • wiolett72

    Dodano 2016-08-09 08:34 przez wiolett72

    Wspólnicy spółki cywilnej - sposób prowadzenia księgowości

    Firma jednoosobowa prowadzi PKPiR, czynny VAT. Do firmy chce dojść jeden wspólnik, który prowadzi pełną księgowość z powodu przekroczenia limitu przychodów w innej spółce. Jak rozliczyć nowo powstałą spółkę? Czy spółka musi od momentu wejścia wspólnika prowadzić pełną księgowość?

  • zenard93

    Dodano 2016-05-30 12:23 przez zenard93

    Rozliczenie wspólników spółki cywilnej

    Dzień dobry,
    Spółka cywilna kupiła z własnych środków finansowych kontener socjalno-biurowy (leasing finansowy), który nie związany jest trwale z gruntem. Podjęto decyzję o zaliczeniu kontenera do eśt. VAT od zakupów wykazywaliśmy w deklaracji VAT-7.
    Decyzją Urzędu Gminy kontener został przekwalifi...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Dzierżawa nieruchomości od wspólnika spółki jawnej w koszty firmy

    Dzierżawa nieruchomości od wspólnika spółki jawnej w koszty firmy

    Często można spotkać się z sytuacją, w której to spółka osobowa (w postaci chociażby spółki jawnej) niemająca własnej nieruchomości, dzierżawi taką od swojego wspólnika bądź wspólników i prowadzi w niej działalność ...

  • Jak zmienić formę prowadzenia działalności?

    Jak zmienić formę prowadzenia działalności?

    Rynkowy dynamizm i zmieniające się realia obrotu gospodarczego wymuszają na przedsiębiorcach dostosowanie się do ciągłych zmian, w tym restrukturyzację struktur prowadzonej działalności. W ostatnim czasie głównym czynnikiem popychającym ...

  • Indywidualna działalność gospodarcza a spółka cywilna

    Indywidualna działalność gospodarcza a spółka cywilna

    Jeżeli zastanawiasz się nad założeniem spółki cywilnej ze znanym Tobie przedsiębiorcą i zastanawiasz się, jaki będzie stosunek pomiędzy Twoją działalnością gospodarczą a tworzoną spółką cywilną oraz jak faktycznie działa ...

  • Przekształcenie spółki cywilnej w jawną: same korzyści?

    Przekształcenie spółki cywilnej w jawną: same korzyści?

    Jeśli wspólnicy spółki cywilnej planują rozszerzyć działalności, dobrą decyzją może okazać się przekształcenie jej w spółkę jawną. Ta, jako podmiot prawa jest pewniejszą formą prowadzenia biznesu, choć to nie wszystkie walory ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo gospodarcze

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania