eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo cywilne › Czy będąc skazanym za niepłacenie alimentów muszę spłacać zaległe długi alimentacyjne?


2019-02-27 15:50 autor: iustus400

508 odsłon

Czy będąc skazanym za niepłacenie alimentów muszę spłacać zaległe długi alimentacyjne?

Dzień dobry,

zalegam z alimentami i w styczniu zostałem skazany za niealimentację na 6 miesięcy prac społecznych. Mam z byłą partnerką 3 dzieci. Była partnerka pobierała alimenty z funduszu alimentacyjnego na dziecko, które mieszkało ze mną.

Pytania

1. Czy będąc skazanym za niealimentację muszę spłacać zaległe długi alimentacyjne?

2. Jeśli muszę spłacać czy jest możliwość umorzenia długu za dziecko, które mieszka ze mną?

Dodam, że od kilku lat choruję na depresję, dlatego wiele spraw zaniedbałem i nie broniłem się. Partnerka stosowała wobec mnie przemoc fizyczną i psychiczną, a mnie o nią oskarżyła. Mam złą opinię w szkole i MOPS-ie. Nikt mi nie wierzy, bo jestem mężczyzną, a w Polsce to przecież mężczyźni biją.

Była partnerka żeruje na stereotypach. Zrobiono ze mnie alkoholika i przemocowca. Na rozprawę dot. alkoholizmu nie poszedłem, bo miałem silny epizod depresji. Jestem chory, a ciągły stres mi nie pomaga. Nikt mi nie wierzy, że kobieta się nade mną znęcała, a ona gra pokrzywdzoną i śmieje się z mojego upadku.

Sprawa dotycząca miejsca pobytu dzieci toczy się od 3 lat. Synowie nie chcą mieszkać z matką. OZSS przychyliło się do oskarżeń matki. Czy jest jakakolwiek możliwość poprawy mojej sytuacji?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • konto usunięte

  Dodano 2015-04-06 12:29 przez konto usunięte

  Umorzenie postępowania komornika sądowego, czy dług ten znika?

  Witam, moje zadłużenia i długi przejęli komornicy, jest tego sporo. Otóż zostałam samotną matką, utrzymuję się z "zabezpieczenia alimentacyjnego" (sprawy w sądzie jeszcze nie było) i MOPR-u. Dostałam pismo, iż mój dług został umorzony (po kontakcie telefonicznym jednego z wierzycieli). Czy jeżeli po...

 • kapciorek

  Dodano 2015-02-28 10:12 przez kapciorek

  Alimenty a komornicze zajęcia ojca

  Witam,
  od kilku lat mam zasądzone 500 zł z alimentów na syna, lecz w zeszłym roku komornik zajął ojcu dziecka 50% wynagrodzenia za niepłacenie kredytu hipotecznego. Myślałam, że to przejściowa i krótkotrwała sytuacja, więc czekałam spokojnie, będąc wyrozumiałą na trudną sytuację ojca dziecka. Lecz t...

 • harańczyk123

  Dodano 12 dni temu, 18:51 przez harańczyk123

  Alimenty zaległe na pełnoletnie w tej chwili dziecko

  Witam, mam pewne pytanie dotyczące zaległych alimentów przyznanych na mnie jako na małoletnią, ale w tej chwili dorosłą osobę. Mój tata długi czas nie płacił na mnie pieniędzy tak jak sąd orzekł, wiem że ma duże zadłużenie, z mamą nie mam dobrego kontaktu, ostatnio odezwała się do mnie abym wysłała ...

 • aska_2706

  Dodano 2017-05-04 20:30 przez aska_2706

  Mieszkanie własnościowe partnera a wyrzucenie mnie z dziećmi na bruk

  Witam,mieszkam w mieszkaniu spółdzielczym własnościowym partnera, z dziećmi. Partner ma same długi i zalega dodatkowo z alimentami dla mojego dziecka i dwóch swoich dzieci.Czy jeśli mieszkanie pójdzie pod licytację, to mnie z dziećmi wyrzucą na bruk?Proszę  o pomoc.

 • Karrakorum86

  Dodano 2014-08-02 14:43 przez Karrakorum86

  Wezwanie z policji w sprawie braku płacenia alimentów

  Witam,
  jestem w związku z mężczyzną, który ma córkę z pierwszego małżeństwa, ma obowiązek alimentacyjny, ale nie płacił bo nie miał pracy, z komornikiem jesteśmy w stałym kontakcie. Z naszego związku mamy syna, ja nie pracuję tym samym mąż jest jedynym żywicielem rodzimy.
  Do chwili obecnej tułał się...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo cywilne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania