eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo cywilne › Darowanie darowizny


2018-03-26 21:27 autor: barbi123

439 odsłon

Darowanie darowizny

Dzień dobry,

dostałam darowiznę 12 lat temu aktem notarialnym. Teraz chcę ją dać córce. Jak zrobić to najszybciej?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2018-03-28 13:52 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    To zależy co jest darowane. Nieruchomości - tylko aktem notarialnym.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

  • Władza rodzicielska - kiedy i z jakich przyczyn można jej pozbawić?

    Władza rodzicielska - kiedy i z jakich przyczyn można jej pozbawić?

    Zgodnie z art. 92 k.r.o. dziecko pozostaje aż do pełnoletności pod władzą rodzicielską - dotyczy to obojga rodziców i to bez względu czy dziecko pochodzi ze związku małżeńskiego, czy też ze związku konkubenckiego. Przez ową ...

  • Separacja a podatek od darowizny mieszkania

    Separacja a podatek od darowizny mieszkania

    Darowizna przez męża żonie 1/2 udziału w mieszkaniu podlega regulacjom ustawy o podatku od spadków i darowizn. Ustawa ta zwalnia od podatku darowizny dokonane pomiędzy najbliższą rodziną, w której to mieszczą się małżonkowie. Dla ...

  • Pułapka podatkowa przy umowach darowizny w rodzinie

    Pułapka podatkowa przy umowach darowizny w rodzinie

    Nieznajomość prawa szkodzi, również podatkowego. Dogłębna analiza przepisów jest niestety czaso- i pracochłonna. Dodatkowo wymaga też często specjalistycznej wiedzy i obycia z daną dziedziną prawa. Dlatego często lubimy opierać się na ...

  • Jak uniknąć podatku od zwolnienia z długu?

    Jak uniknąć podatku od zwolnienia z długu?

    Darowizna prawa majątkowego dotycząca zwolnienia z długu podlega pod opodatkowanie podatkiem od spadków i darowizn. Jeżeli darczyńcą jest tutaj ojciec dłużnika, to ten ostatni może skorzystać ze zwolnienia z podatku, jeżeli tylko ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo cywilne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.