eGospodarka.pl
wiadomość od św. Mikołaja

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo cywilne › Jak się dowiedzieć jaki zapadł wyrok w sądzie?


SPONSOR KATEGORII:

Availo

2018-01-10 12:12 autor: konto usunięte

7 293 odsłon

Jak się dowiedzieć jaki zapadł wyrok w sądzie?

Witam!

Miałam rozprawę w sądzie rejonowym i ma być ogłoszony wyrok. Czy muszę być obecna na odczytaniu? Jeśli nie, to jak mogę się dowiedzieć jaki zapadł wyrok w mojej sprawie? 

Proszę o odpowiedź.
Z góry dziękuję.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

 • 2018-01-10 13:15 autor odpowiedzi: Adam Sroga - Radca prawny

  Nie ma Pani obowiązku obecności podczas ogłoszenia wyroku. Może Pani zadzwonić do sekretariatu odpowiedniego wydziału, po ogłoszeniu wyroku, podając sygnaturę sprawy.

  koler28

  konto usunięte skomentował/a odpowiedź 2018-01-10 13:39

  dziękuje za odpowiedz

  adam-sroga@wp.pl

  Oceń odpowiedź 0 0

  skomentuj | odpowiedz

 • 2018-01-11 21:06 autor odpowiedzi: radca prawny Dorota Trzyszka - Niemiec

  Obecnie w sądach jest zakaz udzielania odpowiedzi telefonicznej o treść wyroku. Informacje są ograniczone do tego, czy wyrok jest czy oddalający, zasądzający, skazujący itp, ale dokładnej treści wyroku nie mogą przytoczyć - np. jaka dokładnie kwota została zasądzona, czy jaka kara. Dlatego proponowałabym raczej iść do sądu osobiście i zobaczyć wyrok - przy okazji go sfotografować, lub napisać do sądu prośbę o doręczenie odpisu wyroku z uzasadnieniem - tak będzie najbezpieczeniej. Jeśli bowiem wyrok jest niekorzystny, nie utraci Pan prawa do apelacji w razie, jeśli wyrok jest niekorzystny. Termin do apelacji wynosi 2 tygodnie od momentu doręczenia wyroku z uzasadnieniem. Na złożenie wniosku o doręczenie wyroku z uzasadnieniem jest 7 dni od daty ogłoszenia wyroku.

  Jakubbb skomentował/a odpowiedź 2018-08-08 22:54

  A co w sytuacji gdy odbywa sie sprawa apelacyjna po wniosku prokuratora. Tzn. w którym sądzie otrzymam informacje rejonowym czy w okręgowym w którym odbyła sie sprawa. Czy powinienem otrzymac wyrok pocztą? Mineło ok. 1,5 miesiąca od rozprawy na której moja obecność była nieobowiązkowa.

  Oceń odpowiedź 0 5

  skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

 • Pattusska1990

  Dodano 2016-07-06 14:28 przez Pattusska1990

  Wyrok sądowy o alimenty

  Witam,pół roku temu podałam męża o alimenty. W poniedziałek dostałam wyrok sadowy o natychmiastowe wykonanie. Pytanie - co mam teraz z tym zrobić?Dodam, że mąż ma komornika, który pobiera mu połowę wynagrodzenia. Zawiozłam to do jego pracodawcy, ale oni sami nie wiedzą co teraz. Czy mam jechać z tym...

 • cobrafx

  Dodano 26 dni temu, 16:38 przez cobrafx

  E-sąd wydanie klauzuli wykonalności

  Witam, posiadam wyrok wydany w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej, II instancja, wyrok prawomocny i uniewinniający. Przez sąd zostały zasądzony zwrot kosztów obrony. Czy w e-sądzie mogę wystąpić o wydanie klauzuli wykonalności? Czy też muszę wystąpić z wnioskiem osobiście w sekretariacie sądu apelacy...

 • asia122152

  Dodano 2017-06-30 23:22 przez asia122152

  Czy jest możliwość pracy jako ochroniarz/stróż pomimo braku oświadczenia o niekaralności?

  W 2014 roku zostałem skazany za jazdę po alkoholu. Kara już upłynęła, ale przez to, że nie upłynęło 5 lat, nie mogę pracować jako ochroniarz/stróż. Dodatkowo posiadam pierwszy stopień niepelnosprawności oraz chorobę kregosłupa, co utrudnia znalezienie mi pracy.

 • zwasia

  Dodano 2017-02-14 09:42 przez zwasia

  Przedawnienie długu

  Witam,w 2001 zaciągnęłam kredyt chwilówkę. Nie został spłacony teraz dostałam pismo od komornika ze w 2003 zapadł wyrok w sądzie o spłacie kredytu i ma spłacić komornikowi.Czy mogę się ubiegać o przedawnienie? Jak tak, to do kogo pisać do sądu czy komornika?

 • Kleopatra80

  Dodano 2016-12-13 07:47 przez Kleopatra80

  Czy należy wysłać korektę SD-Z2?

  Mama zmarła w 2011 r., orzeczenie sądowe o nabyciu spadku nastąpiło w lipcu 2012 r., wypełniając druk SD-Z2 popełniłam błąd i w "dacie nabycia" napisałam datę orzeczenia sądowego (w tym błędzie brnełam dalej... tak samo napisałam w IN-1,IR-1 itd.).W styczniu 2017 r. ja i reszta spadkobierców mamy sp...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

 • Pracownik a wezwanie do sądu

  Pracownik a wezwanie do sądu

  Coraz częściej w naszym życiu pojawia się konieczność przekroczenia „bram” sądu. Jak powszechnie wiadomo sądy są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 do 15.30, a tym samym nieoczekiwane otrzymanie wezwania z sądu może ...

 • Orzeczenia sądowe z UE teraz wykonalne w Polsce

  Orzeczenia sądowe z UE teraz wykonalne w Polsce

  Od 10 stycznia 2015 r. orzeczenia wydane w innych krajach członkowskich Unii Europejskiej są wykonalne w Polsce bez konieczności wszczynania dodatkowej procedury sądowej.

 • Członek zarządu z wyrokiem

  Członek zarządu z wyrokiem

  Poważnym problemem w działalności spółek prawa handlowego jest skazanie prawomocnym wyrokiem członka zarządu. Z mocy prawa skutkuje to wygaśnięciem mandatu, o ile skazanie nastąpiło za przestępstwa wymienione w Kodeksie Spółek ...

 • Wchodzą zmiany w sądowych e-protokołach

  Wchodzą zmiany w sądowych e-protokołach

  W życie weszła nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego oraz ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych. Nowelizacja usprawnia tzw. protokół elektroniczny, czyli nagrany obraz i dźwięk z sali sądowej.

Szukaj pytań i odpowiedziZadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo cywilne

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.