eGospodarka.pl

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo administracyjne › Prawo do wykupu mieszkania spółdzielczego odziedziczonego po rodzicach


2013-02-27 19:27 autor: grzi

2 270 odsłon

Prawo do wykupu mieszkania spółdzielczego odziedziczonego po rodzicach

Witam! Moi rodzice zmarli kilka lat temu. Mieszkanie spółdzielcze odziedziczyła siostra, która tam jest zameldowana. Jest umowa najmu mieszkania na siostrę. Siostra chciała je wykupić kiedyś za 1 zł. Złożyła o przyjecie do spółdzielni o członkostwo i wykup tego mieszkania ale dostała odp; że koszt członkowskiego 350 zł a jeśli chce wykupić mieszkanie, to cena rynkowa czyli ok. 70 000 zł, bo nie ma praw takich żeby wykupić za 1 zł.

Proszę mi pomoc co zrobić żeby to mieszkanie wykupić od spółdzielni? Powinno być to tańsze a nie za cenę rynkową. Moja siostra jest ubezwłasnowolniona całkowicie, jestem jej opiekunem prawnym - nie chcemy stracić tego mieszkania. Nie wpłaciliśmy te członkowskie, bo jeśli nie ma możliwości wykupu, to po co w ogóle to płacić.

Proszę o radę, co można w takim wypadku zrobić. Bardzo dziękuję za odpowiedź!

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-04-08 12:26 autor odpowiedzi: zurmw

    mam taki sam problem, co można z tym zrobić? porsze o odpowiedz

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Dodano 2013-09-15 09:36 przez mariam56

    Czy policja ma prawo żądać dostarczenia dokumentów bez nakazu prokuratora?

    Witam!
    Proszę o odpowiedź, jak w tytule. Jako prezes MS Mieszkaniowej otrzymałam wezwanie o stawienie się w charakterze świadka (czyt. w swojej sprawie z art. 286 § 1 K.K) oraz o dostarczenie dokumentacji dot. inwestycji i rozliczania usług. Nie wiem, czym mam przetransportować połowę archiwum.
    Domy...

    kategoria: Prawo cywilne

  • Dodano 2013-08-03 11:02 przez jaga

    Opłaty za wodę, której nie zużywam. Czy to zgodne z prawem?

    Mam własnościowe mieszkanie w bloku wielorodzinnym. Liczniki zużycia wody ma każde gospodarstwo. Woda jest rozliczana kwartalnie. Na odczyt licznika przychodzi zawsze pracownik Spółdzielni Mieszkaniowej. Po każdym odczycie mamy dopisywane zużycie wody z licznika nadrzędnego. W spółdzielni twierdzą, ...

    kategoria: Pozostałe: Prawo

  • Dodano 2013-11-27 17:32 przez konto usunięte

    Członkostwo w spółdzielni mieszkaniowej

    Czy można zrezygnować z członkostwa w spółdzielni mieszkaniowej w trybie natychmiastowym z pominięciem czasu przewidzianego przez statut spółdzielni?

    kategoria: Prawo cywilne

  • Dodano 2013-02-22 16:49 przez krakus

    Czy w akcie notarialnym dopuszcza się taki zapis?

    W Akcie ustanowienia odrębnej własności lokalu mieszkalnego i umowie przeniesienia jego własności spisanego w formie Aktu Notarialnego Notariusz umieścił na życzenie Spółdzielni zapis o treści "W umowie zbycia lokalu wymagane jest zastrzeżenie, że nabywca (nabywcy) związani są treścią pełnomocnictwa...

    kategoria: Zakup / Sprzedaż

  • Dodano 2013-01-07 18:29 przez Waldisom

    Czy można odzyskać zapłacony podatek?

    W 2006 r. wykupiłem mieszkanie od spółdzielni, w 2008 r. sprzedałem - wypełniłem pit-23 i zapłaciłem 10 proc. podatek od przychodu ze sprzedaży. Niedawno dowiedziałem się, że mogłem w/w środki przeznaczyć na potrzeby mieszkaniowe. Czy istnieje prawna możliwość odzyskania zapłaconego podatku?

    kategoria: PIT

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne pytania

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo administracyjne

Eksperci radzą

Ostatnio zadane pytania

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania

Porady Prawo

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.